Vaizdo įrašai  

Filmuota medžiaga apie gimnaziją ir renginius
   

Knygų paieška  

   

Mokykla "E. Vyturys"  

Pamokos internete VMA Moodle
   

2 vieta jaunimo vaizdo reportažų konkurse

Informacija

Respublikiniame jaunimo vaizdo reportažų konkurse "Kadro nominacijos 2017" grupėje "Laisva tema" Greta Vaižgėlaitė, IV gimn. kl., pristatė vaizdo  reportažą "Gyvenimas po prieglaudos" ir laimėjo 2 vietą (dailės mokytoja Vitalija Paulaitienė).

Sveikiname!

vaizgelaite2017

IT olimpiadoje - I ir III vietos!

Informacija

Lietuvos mokinių 29-sios informatikos olimpiados II-jame etape su kitų Kauno miesto mokyklų ir gimnazijų mokiniais rungėsi ir geriausi mūsų programuotojai - Titas Petrauskas, Karolis Kriaučionis, Algirdas Pocius, Arūnas Zamalis, Simas Ulčickas ir Šarūnas Genys. Mokinius ruošė IT mokytoja Jolanta Narauskienė.

Džiaugiamės puikiais gimnazistų rezultatais Kauno mieste:

  • Karolis Kriaučionis, III gimn. kl. - 1 vieta.
  • Arūnas Zamalis, IV gimn. kl. - 3 vieta.

Šie mokiniai yra pakviesti į III-jį olimpiados etapą. Linkime sėkmės!

IT mokytoja J.Narauskienė

Pirmosios mini golfo varžybos

Informacija

Sausio 10 dieną mūsų gimnazijoje pirmą kartą buvo surengtos mini golfo varžybos. Jose dalyvavo 5 klasių komandos po 5 mokinius iš kiekvienos klasės. Geriausiai šiose varžybose sekėsi 5c klasei, antroje vietoje liko 5a klasė, trečioje - 5b. Asmeninėje įskaitoje pirmąją vietą, surinkusi 210 taškų, iškovojo Beatričė Šutaitė, antrąją vietą po papildomos persirungimo rungties iškovojo Gabija Laimutytė, trečiąją - iškovojo Elinga Pumputytė. Komandos buvo apdovanotos diplomais, visi dalyviai gavo prisiminimo dovanėles - kalendorius. Mokiniai džiaugėsi varžybomis ir su nekantrumu lauks kitų metų, kai patobulinę savo įgūdžius galės vėl rugtyniauti tarpusavyje.

Kūno kultūros mokytoja Dalia Ziberkaitė

minigolfas2018

Integruotas dalyko ir užsienio kalbos mokymas

Informacija

Mokytojų kvalifikacijos kėlimo projekto Erasmus+ metu tarptautiniuose mokymuose įgytos žinios sėkmingai taikomos praktinėje veikloje pamokų metu siekiant labiau sudominti, įtraukti mokinius į mokymosi procesą ir padaryti jį patrauklesnį. Vienas iš pavyzdžių - integruota anglų kalbos ir pilietiškumo pagrindų pamoka "Istorinių datų Lietuvoje ir Didžiojoje Britanijoje paminėjimas. Žmonių pilietiškumas ir patriotiškumas" Ig klasėje. Pamoką vedė istorijos mokytojas Lauras Bartninkas ir anglų kalbos mokytojos Daiva Visockienė, Vaida Paulauskienė. CLIL metodas (integruotas dalyko ir užsienio kalbos mokymas) pamokoje apie svarbias istorines šventes tiek Lietuvoje, tiek Didžiojoje Britanijoje puikiai padėjo mokiniams dėmesį telkti ne tik į kalbos mokėjimą ir nekalbinio dalyko mokymą, bet kartu tobulino ir tokius įgūdžius kaip bendradarbiavimas, kūrybiškumas, pilietiškumas bei kritinis mąstymas.

Prisiminę pagrindines valstybines šventes savo šalyje, mokiniai mėgino įvardyti ir keletą žinomų datų, svarbių Didžiajai Britanijai. Tiesa, apie pastarąją žinių turėjo mažiau. Vėliau dirbdami grupėse ir pasitelkę savo turimas žinias bei internete randamus duomenis, rinko ir sistemino informaciją apie Lietuvos ar Didžiosios Britanijos svarbias datas pagal konkrečiai pateiktus klausimus. Atlikę darbą grupėse, mokiniai pristatė rezultatus klasei, balsavo už įdomiausią ir informatyviausią pristatymą.

Džiaugiamės, kad pamokų integracija padeda tiek mokiniams įvairiapusiškai atsiskleisti, tiek ir mokytojai. Bendradarbiaudami ir mokiniai, ir mokytojai pasisemia daugiau patirties vieni iš kitų.

Istorijos mokytojas Lauras Bartninkas
Anglų klabos mokytojos Daiva Visockienė ir Vaida Paulauskienė

anglu istorija

Nuo šv. Martyno iki Trijų Karalių

Informacija

Šv. Martyno dienai skirtomis Šv. mišiomis Jėzuitų bažnyčioje ir eisena su žibintais senamiesčio gatvelėmis prasidėjo šventiniai renginiai, kuriuose dalyvavo ir vokiečių kalbą besimokantys mūsų gimnazijos mokiniai. Jie deklamavo eiles, dainavo, inscenizavo vokiečių kalba, o jiems noriai talkino savanorė Paulina Schulz iš Vokietijos. Jaunoji pagalbininkė supažindino mūsų mokinius su žiemos švenčių papročiais ir tradicijomis jos šalyje, aktyviai įsitraukė į šventinę programą, kurios metu ji grojo ukulėle, dainavo vokiškas dainas, o mūsų mokiniai galėjo ne tik pamatyti, išgirsti, bet ir patys tarti vokišką šventinį žodį.

Vokiečių kalbos mokytoja Danguolė Balvočienė

vokieciu2017

Konkurso "Kompiuterinė Kalėdų pasaka" laimėjimas

Informacija

Respublikiniame informatikos konkurse "Kompiuterinė Kalėdų pasaka 2017" mūsų gimnazijos 7d klasės mokinės Justės Motiejaitytės piešinys įvertintas 3 vietos diplomu! Konkurso nugalėtojų apdovanojimo šventė vyko gruodžio 22 dieną Kauno miesto savivaldybėje.

IT mokytoja Jolanta Leonavičienė

2017komp kaledos

Arkivyskupų kalėdinis sveikinimas

Informacija

sveik kunigai2017

 

Kalėdinė „Startuolių mugė“ LR Vyriausybėje

Informacija

2017 m. gruodžio 15 d. LR Vyriausybėje vyko Kalėdinė mokinių mokomųjų bendrovių mugė - konkursas. Mugėje dalyvavo 41 mokinių mokomoji bendrovė iš skirtingų Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų. Šiais metais Kauno „Vyturio“ gimnazijai puikiai atstovavo mokinių mokomoji bendrovė (MMB) „Night Flash“: mokinių mokomosios bendrovės prezidentė Rugilė Barčinskaitė (IV gimn. kl), bendrovės narės: Monika Katlauskaitė (IV gimn. kl), Saulenė Sakavičiūtė (IV gimn. kl), Gabrielė Grigonytė (IV gimn. kl). Mokinės kuria savos gamybos atšvaitus, atšvaitinius pakabukus, batų raištukus, skėčius ir kt.

Džiaugiamės rezultatu ir sveikiname komandą laimėjus nominaciją „Darniausia komanda“, kurią įteikė „Lietuvos geležinkelių“ generalinis direktorius Mantas Bartuška. Dovana komandai – kelionė traukiniu Lietuvoje į abi puses.

Daugiau informacijos rasite internete https://verslas.lrytas.lt/ 

Ekonomikos mokytoja Sandra Paštuolytė

apdo mmb 2017

Gabių mokinių pagerbimo šventė Kauno Rotušėje

Informacija

2017 m. gruodžio 5 d. Kauno Rotušėje „Vyturio“ gimnazijos muzikos skyriaus mokiniai ir mokytojai dalyvavo gabių mokinių, pasiekusių puikių rezultatų tarptautiniuose konkursuose, šventėje. Pianistės Meda Motiejūnaitė, Vesta Rybakovaitė, Kamilė Vonžodaitė ir akordeonistai Dominykas Zubrickas, Bernardas Švarplys 2017 metais pelnė aukščiausius įvertinimus net keliuose tarptautiniuose konkursuose. Kauno meras Visvaldas Matijošaitis laureatams ir jų mokytojoms Aušrai Banaitienei, Aldonai Didžiulytei, Redai Labanauskienei, Dianai Balčiūnienei įteikė padėkos raštus ir Pegaso knygyno dovanų čekius.

Muzikos mokytoja ekspertė A.Didžiulytė

rotuse1 

rotuse2 

rotuse3 

rotuse4 

rotuse5

Kalėdinė gimnazijos puošyba

Informacija

Integruoto dailės – technologijų projekto „Kalėdos vandenyno dugne“ darbai baigti. Įdėję nemažai pastangų, kantrybės, kruopštaus darbo ir begalę šilumos bei meilės, šiandien galime džiaugtis linksmu, estetišku ir jaukiu vandenyno dugno vaizdu, kaip niekad originaliomis kalėdinėmis kompozicijomis. Gimnazijos bendruomenė laukia artėjančių gražiausių metų švenčių. Tikimės, kad kalėdinės dekoracijos ir mokinių bei mokytojų sukurta kalėdinė nuotaika džiugina gimnazijos bendruomenę.

Ačiū visiems padėjusiems – darbais, geru žodžiu, šypsena. Dailės ir technologijų mokytojai kviečia visus apsilankyti pirmo aukšto dešinėje. 

Dailės - technologijų MG pirmininkė Jurgita Stravinskienė

kaledos1 2017

kaledos2 2017

Respublikinis anglų kalbos pateikčių konkursas „Didžiuojuosi savo mokykla“

Informacija

Gruodžio 14 dieną KTU santakos slėnyje vykusiame respublikiniame anglų kalbos pateikčių konkurse mūsų gimnazijos abiturientai laimėjo trečią vietą! 

Konkurse varžėsi 10 respublikos gimnazijų iš Vilniaus, Marijampolės bei Kauno. Konkurso tikslas - sudaryti sąlygas mokinių saviraiškai, skatinti mokinių anglų kalbos mokymąsi, tobulinti retorikos įgūdžius, populiarinti informacinių technologijų naudojimą, tarpmokyklinį bendradarbiavimą ir patirties sklaidą. Konkurso dalyvius vertino Oxford University Press atstovai, KTU gimnazijos direktoriaus ir Kauno Jono Jablonskio gimnazijos direktoriaus susitarimu deleguota komisija.

Gimnazijai atstovavę IV klasės mokiniai Guostė Kukcinavičiūtė, Rugilė Kasimovaitė ir Ignas Čereška pristatė tarptautinių projektų veiklas, vietinės bei tarptautinės savanorystės programas bei muzikinį ugdymą. Savo pristatymą gimnazistai susiejo su asmenine patirtimi, akomponuodami gitara bei saksofonu. Komandą iš sirgalių tribūnos palaikė Ig klasės mokiniai.

Anglų kalbos mokytojos V.Paulauskienė ir D.Visockienė

anglu2017

   

Gimnazijos savitumas  

Įgyvendinami Katalikiškojo ugdymo sistemos sampratos elementai: liturgija, vertybinio ugdymo(si) programa, apimanti salezietišką prevencinę ugdymo sistemą, kryptingą meninį (muzikinį) ugdymą, rekolekcijas, socialinę-karitatyvinę veiklą.
   

Olweus sertifikatas  

"Vyturys" - sertifikuota Olweus vardo gimnazija 2015-2017 m.
   

Saugesnis internetas  

   

"Vyturio" pradinukai  

"Vyturio" gimnazijos pradinių klasių svetainė
   

Paauglių tėvams  

Tėvams apie paauglių elgseną, ryšio su vaikais stiprinimą bei psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevenciją
   

Vaikų linija  

Psichologinė pagalba vaikams ir paaugliams
   
© Kauno „Vyturio“ gimnazija, 2017 m.