Integruotas dalyko ir užsienio kalbos mokymas

Mokytojų kvalifikacijos kėlimo projekto Erasmus+ metu tarptautiniuose mokymuose įgytos žinios sėkmingai taikomos praktinėje veikloje pamokų metu siekiant labiau sudominti, įtraukti mokinius į mokymosi procesą ir padaryti jį patrauklesnį. Vienas iš pavyzdžių - integruota anglų kalbos ir pilietiškumo pagrindų pamoka "Istorinių datų Lietuvoje ir Didžiojoje Britanijoje paminėjimas. Žmonių pilietiškumas ir patriotiškumas" Ig klasėje. Pamoką vedė istorijos mokytojas Lauras Bartninkas ir anglų kalbos mokytojos Daiva Visockienė, Vaida Paulauskienė. CLIL metodas (integruotas dalyko ir užsienio kalbos mokymas) pamokoje apie svarbias istorines šventes tiek Lietuvoje, tiek Didžiojoje Britanijoje puikiai padėjo mokiniams dėmesį telkti ne tik į kalbos mokėjimą ir nekalbinio dalyko mokymą, bet kartu tobulino ir tokius įgūdžius kaip bendradarbiavimas, kūrybiškumas, pilietiškumas bei kritinis mąstymas.

Prisiminę pagrindines valstybines šventes savo šalyje, mokiniai mėgino įvardyti ir keletą žinomų datų, svarbių Didžiajai Britanijai. Tiesa, apie pastarąją žinių turėjo mažiau. Vėliau dirbdami grupėse ir pasitelkę savo turimas žinias bei internete randamus duomenis, rinko ir sistemino informaciją apie Lietuvos ar Didžiosios Britanijos svarbias datas pagal konkrečiai pateiktus klausimus. Atlikę darbą grupėse, mokiniai pristatė rezultatus klasei, balsavo už įdomiausią ir informatyviausią pristatymą.

Džiaugiamės, kad pamokų integracija padeda tiek mokiniams įvairiapusiškai atsiskleisti, tiek ir mokytojai. Bendradarbiaudami ir mokiniai, ir mokytojai pasisemia daugiau patirties vieni iš kitų.

Istorijos mokytojas Lauras Bartninkas
Anglų klabos mokytojos Daiva Visockienė ir Vaida Paulauskienė

anglu istorija

ES paramos projektas