Daugiašalis Comenius projektas - geri įspūdžiai ir neįkainojama patirtis

2015 metų sausio 26-31 dienomis mūsų mokyklos komandą drąsiai buvo galima vadinti jaunaisiais Lietuvos ambasadoriais, puikiai atstovavusiais Kaunui ir savo mokyklai.

Mobilumo programoje Bulgarijoje dalyvavo 8-10 klasių mokinių komanda, vadovaujama pavaduotojos ugdymui V. Belevičiūtės ir mokytojų L. Dovydienės, D. Visockienės. Ketvirtasis mainų vizitas vyko penktame pagal dydį Bulgarijos mieste – Ruse. Vietiniai gyventojai ir miesto svečiai jį pelnytai vadina Mažąja Viena. Įsikūręs ant Dunojaus upės kranto, šis miestas savo architektūra, parkais ir muzikinių festivalių gausa išties primena Austrijos sostinę. Nors vizito tema „Visatos ekologija“ gan siaura, tačiau turėjome ir puikią galimybę pažinti Bulgarijos kultūrą, papročius, folklorą. Balkanų regione, kuriame lankėmės, gyvenantys žmonės linksmi, šilti ir draugiški. Lietuvai čia rodoma ypatinga pagarba, ir tai mus lydėjo visos kelionės metu: nuo susitikimų Ruse savivaldybėje iki apsilankymų mokyklose.
Pirmosios vizito dienos buvo ypač darbingos ir įtemptos. Veiklos programą pradėjome dalyvavimu Ruse miesto informaciniame Europos centre organizuotoje paskaitoje - diskusijoje apie Mokslo ir Švietimo projektų įgyvendinimą Bulgarijoje. Renginį filmavo vietinė televizija, dalyvavo žiniasklaidos atstovai. Kitas vizitas – delegacijų prisistatymas Ruse apskrities savivaldybėje. Jo metu mokiniai pristatė savo mokyklas, o mokytojai pasidalino įžvalgomis apie projektinės veiklos naudą, aktualumą bei tolimesnę projekto eigą. Tą pačią dieną apsilankėme ir projekto partnerių Vasil Aprilov vidurinėje mokykloje. Smagiai nuteikė šeimininkų organizuota folkloro popietė, jos metu mokytojai įsimenamai papasakojo mokyklos istoriją. Kitą dieną visų šalių atstovai dalyvavo bendroje konferencijoje, kurioje mokytojai ir mokiniai pristatė projektinius darbus, tema „Visatos ekologija“. Tą dieną Nacionalinio istorijos muziejaus lankytojus muzikiniu siurprizu nustebino mūsų mokyklos mokinės, kai netikėtai užgrojo muziejaus salėje stovėjusiu pianinu. Klasikinę erdvę užpildė V. A. Mocarto, F. Šopeno kūriniai. Prie vyturiečių prisijungė Austrijos moksleiviai – ir ekspromtas išaugo į tarptautinį festivalį. Vakare malonus netikėtumas: stebėjome P. Čaikovskio baletą „Gulbių ežeras“ operos ir baleto teatre.

Vizito metu lankėmės Gabrovo observatorijoje, planetariume stebėjome žvaigždynus. Svečiavomės Ruse miesto matematinėje gimnazijoje. Joje mokosi gabūs tiksliesiems mokslams ir motyvuoti mokiniai, tačiau gimnazijos aplinka ypač kukli – joje seni mokykliniai baldai, nėra moderniųjų technologijų. Nepaisant to, mokiniai laimi prestižinius tarptautinius konkursus tokiose šalyse kaip Korėja, JAV, Vokietija. Sutikome vaikiną, dalyvavusį 2014 metų tarptautinėje astronomijos olimpiadoje Lietuvoje, Molėtuose. Vizitą puikiai apibendrino vieno gimnazisto, sukūrusio mobiliąją teleskopo programėlę, kurią jau naudoja NASA, palinkėjimai mūsiškiams: „Mokykla – tai nėra sienos: nebijokite kurti, eksperimentuoti. Netgi kvailai atrodanti idėja gali tapti moksliniu išradimu“.

Projekto koordinatorė
anglų kalbos mokytoja Daiva Visockienė