Netradicinė istorijos pamoka muziejuje

2015 m. sausio 29 d. 5a klasės mokiniai, lydimi istorijos mokytojo L. Bartninko, geografijos mokytojo G. Žemaičio bei rusų kalbos mokytojos K. Ivaškevičienės, vyko į Lietuvos švietimo istorijos muziejų Kaune. Muziejuje dalyvavo netradicinėje pamokoje „Slaptoji (daraktorinė) XIX a. mokykla“. Pamokos metu mokiniai vilkėjo lininiais marškiniais, kokius dėvėjo XIX a. vaikai. Mokėsi rašyti dailyraštį, skaitė elementorių. Taip pat vyko trumpa inscenizacija: vaidino to meto žandarą, knygnešį ir slaptosios mokyklos daraktorių. Vaikai su nekantrumu laukė, kada galės paklūpoti ant žirnių (taip klūpodavo prasižengę slaptųjų mokyklų mokiniai). Visi mokiniai labai džiaugėsi šia pamoka: buvo aktyvūs, smalsūs ir, beje, daug naujo sužinojo.

Istorijos vyr. mokytojas L. Bartninkas