Ekskursija į KTU "Santakos slėnį"

Kovo 25 d. 11 – 12 klasių mokiniai lankėsi Kauno technologijos universiteto „Santakos slėnyje“. Tai 2014 m. lapkričio 14 d. duris atvėręs „Santakos“ slėnio KTU Mokslo ir technologijų centras bei Technologinis verslo inkubatorius. Jis pretenduoja tapti vienu iš svarbiausių objektų, prisidedančių prie verslui ir investicijoms patrauklaus miesto įvaizdžio formavimo.

KTU Studentų atstovybės Verslo projektų koordinatorė Viktorija Rutkauskaitė supažindino su šio centro veikla, atskirų institutų tyrinėjimo objektais ir perspektyvomis, KTU mokslininkų išradimais. Kauno technologijos universiteto (KTU) Realaus laiko kompiuterinių sistemų centre kuriami išmanūs daiktai pralenkia laiką. Išmaniojo namo sistema „Snapas“, išmanioji virtuvė „Fėja“, skaitmeninė televizija „Gala“, išmanieji šaldytuvai, kurie patys registruoja trūkstamus produktus – tai tik keletas sėkmingai įgyvendintų Centro mokslininkų projektų. Kauno technologijos universitete sukurtos technologijos leidžia tiksliau diagnozuoti glaukomą, gydyti dantų kanalus, sukurtos priemonės skirtos reabilitacijai po traumų.

Apsilankiusius mokinius V. Rutkauskaitė taip pat supažindino su mokymosi sąlygomis KTU, studentų atstovybės veikla.
Džiaugiamės galėję apsilankyti naujajame KTU mokslo ir technologijų centre.

Fizikos mokytoja Regina Rupkutė