Gamtamokslinė konferencija Veisiejuose

XXI nacionalinė mokslinė praktinė konferencija „Gamtamokslinis ugdymas bendrojo lavinimo mokykloje - 2015“ vyko Lazdijų rajone, Veisiejų gimnazijoje. Veisiejai pasitiko konferencijos dalyvius ne tik pavasarišku oru, bet ir kruopščiai sutvarkyta aplinka, renovuotu dvaru, kuriame įsikūrusi regioninio parko direkcija. Taip pat konferencijos dalyvius sveikino ir kaimo kapelų varžytuvių „Pagal Jurgį ir kepurė“ dalyviai. O Veisiejų gimnazija, kur vyko konferencija, pripažinta gražiausiai tvarkoma įstaiga Lazdijų rajone 2014 m.

Konferencijoje dalyvavo pedagogai iš Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų, aukštųjų mokyklų bei svečiai iš S. Peterburgo ir Rygos universitetų. Mūsų mokyklos biologijos mokytojas Dainius Statkevičius skaitė pranešimą „Pažintinės kelionės gamtamoksliniame ugdyme“. Taip pat mokytojas davė interviu laikraščio „Žaliasis pasaulis“ korespondentams, o profesorius Sergei Teleshov pakvietė mokytoją kitais metais dalyvauti tarptautinėje konferencijoje S. Peterburge.

Ši konferencija vadinama piligriminė, kadangi keliauja po Lietuvą ir organizuojama kiekvienais metais vis kitame rajone. 2012 m. Plungėje, 2013 m. Skuode, 2014 m. Panevėžyje, 2015 m. Veisiejuose. Kur 2016? Kauno „Vyturio“ katalikiška vidurinė mokykla yra viena iš pretendenčių organizuoti šią konferencija. Taip pat pageidavimą išreiškė Dotnuva ir Biržai.

Biologijos mokytojas Dainius Statkevičius