Akcija „Vasario 16- ąją švęsk išradingai“

Vasario 16- oji - Lietuvos Valstybės atkūrimo diena. Šiais metais Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė visus lietuvius pakvietė dalyvauti akcijoje „Vasario 16- ąją švęsk išradingai“. Prie akcijos prisijungė ir gimnazijos biblioteka.

Vasario 10 dieną bibliotekininkė Audronė Jokubauskienė netradicinėje pamokoje dalyvavusiems 4 a klasės mokiniams trumpai papasakojo, kaip atsirado Vasario 16 - osios šventė, kodėl ši data yra tokia svarbi kiekvienam lietuviui, kad ir kur jis bebūtų. Mokiniai sužinojo, kuriais metais buvo parašyta tautinė giesmė ir kaip ji tapo Lietuvos Respublikos himnu. Kitoje pamokos dalyje, skirtoje gimtajai kalbai, bibliotekininkė paskaitė trumpą ištrauką apie lietuvių kalboje išlikusius ir neišlikusius žodžius, mokinius supažindino su senaisiais lietuvių rašto ženklais, aptiktais archeologiniuose radiniuose. Pamokos pabaigoje, naudodami seniausią šiaurės Europos rašto abėcėlę - runas, ketvirtokai rašė žinutę Lietuvai.

Vasario 12 dieną 5 b klasės mokinės klausėsi bibliotekos vedėjos skaitomo Stasio Ragainio kūrinio „Brangiausioji diena“, dalijosi mintimis apie šventės minėjimo tradicijas šeimoje, apžiūrėjo bibliotekoje veikiančią parodą „Vasario 16 – Valstybės atkūrimo diena“. Susiskirstę grupėmis dalyvavo viktorinoje. Naudodama stalo žaidimą „Lietuva: Viskas, ką lietuvis turi žinoti!“ viktoriną vedė bibliotekininkė Audronė Jokubauskienė. Atsakyta į daugybę įdomių klausimų istorijos, kultūros, gamtos, geografijos bei sporto temomis.

Pamokose naudotos netradicinės priemonės ir formos leido kūrybingai pažvelgti į svarbios datos paminėjimą. Tikėsimės, kad tai paskatins labiau domėtis gimtojo krašto istorija.

Bibliotekos vedėja O. Kazakevičienė

Vasario 16 bibliotekoje