Raštingiausio penktoko konkursas

dailirastis

UNESCO iniciatyva rugsėjo mėnesį minima Tarptautinė raštingumo diena. Kalba, raštas ir skaitymas – tai pamatinės mąstymo, socialinio bendravimo ir žinių įgijimo priemonės. Raštingumas – kiekvieno žmogaus teisė, bet kokio ugdymo pagrindas: tai leidžia žmogui jaustis laisvam, pažinti jį supantį pasaulį, išvengti įvairių konfliktų ir juos spręsti.

Šiai dienai paminėti gimnazijoje organizuojamas Raštingiausio penktoko konkursas. Penktokai rašo diktantą, kuris padeda mokytojoms sužinoti, kokius mokinius teks mokyti, ar jie pakankamai raštingi – gebantys taisyklingai rašyti.

Skelbiant nugalėtojus smagu pasidžiaugti, kad teko išrinkti net 3 raštingiausius penktokus – konkurso nugalėtojus. Be klaidų diktantą parašė: Kotryna Margelevičiūtė (5 d klasė), Tomas Martinaitis (5 d klasė), Ieva Petrušaitė (5 c klasė). Po vieną klaidą padarė: Titas Januškevičius (5 d klasė), Atėnė Kalnėnaitė (5c klasė), Domantas Miliauskas (5c klasė), Kotryna Masiukonytė (5c klasė). Sveikinimai jiems!

Visiems mokiniams linkime ugdyti savo raštingumą.

Lietuvių kalbos mokytoja Nelda Aušrelė Adomaitytė