Baigiamasis STEAM projekto renginys

march

Kauno "Vyturio" gimnazija  2016 m. balandžio-spalio mėnesiais dalyvavo išbandant tarptautinio MARCH projekto gerąją patirtį - STEAM veiklų scenarijus. Šiuo projektu buvo siekiama sudominti mokinius moksline veikla, atskleisti jiems mokslo reikšmę kasdieniam gyvenimui ir pritaikymą sprendžiant vietos bendruomenių darnaus vystymosi problemas ir taip prisidėti prie mokslo populiarinimo. Projekte dalyvauti pasiryžo mūsų gimnazijos mokytojų komanda - IT mokytoja J.Leonavičienė, fizikos mokytoja R.Rupkutė, biologijos mokytoja I.Šidlauskienė, chemijos mokytoja J.Žemaitienė, technologijų mokytoja A.Petronytė, bibliotekos vedėja O.Kazakevičienė. Išbandant pasirinktą gerosios patirties scenarijų "Mokslo diena", grupė vyturiečių, STEAM entuziastų, apsilankė Vilniaus Energetikos ir technikos muziejuje, gimnazijoje įvyko netradicinio ugdymo diena "Vyturiečiai mokslo populiarinimo festivalio "Erdvėlaivis Žemė" partneriai", buvo surengta "STEAM mokslo diena". Ataskaita apie įgytą patirtį ir plėtotas kompetencijas buvo pateikta UPC, įgyvendinančiam šį tarptautinį projektą Lietuvoje.

Gruodžio 13 d. Ugdymo plėtotės centre Vilniuje vyko baigiamasis projekto MARCH (angl. Make Science Real in Schools) renginys. Apibendrinti projekto rezultatus ir išskirti kompetencijų ugdymo aspektus bei pasitarti dėl tolesnių veiklų susirinko atstovai iš net 13 projekte dalyvavusių mokyklų, Ugdymo ir plėtotės centro bei Švietimo ir mokslo ministerijos.

Dėkojame "Vyturio" gimnazijos mokytojų komandai už inovatyvų požiūrį į ugdymą, gamtos, tiksliųjų ir inžinerijos mokslų populiarinimą, gimnazijos vardo garsinimą.

Projektą apibendrinantis A.Lozdienės pranešimas "STEAM kompetencijų ugdymas kiekvieno vaiko link".

Apie MARCH projektą ir baigiamąjį renginį skaitykite UPC svetainėje

IT mokytoja J.Leonavičienė, STEAM komandos vadovė