Kalėdų link...

Penktadienį po pamokų susirinkome į autobusą 36 mokytojai ir išdardėjome į nelabai tolimą kelionę Užutrakio dvaran. Kelionės gidė Neringa supažindino su būsimos kelionės lankytinomis vietomis ir programa.
Pirmas sustojimas — Angelų kalva, kuri atsirado vietos bendruomenės rūpesčiu, nes toji bendruomenė sugalvojo sukurti sakralią erdvę ant kalvos, kurioje ,,apsigyvens‘‘ įvairiausiomis intencijomis pastatyti angelai. Įžvelgėme ir šiek tiek mistikos - angelų buvo, kaip ir mūsų, irgi 36. Tad kiekvienas galėjo pasirinkti ir apkabinti po angelą. Įspūdingas buvo Našlaičių angelas, pastatytas vienos moters ir skirtas jos mamos mirties dvidešimtmečiui. Pastebėjau, kad ne vienas keliauninkas glustelėjo prie šio angelo.
Nugairinti gana aštraus ir šalto vėjo mikliai sušokome į autobusą ir pasileidome Užutrakio dvaro link.
Dvaro prieigose mus pasitiko dvaro prievaizdas Antanas, kuris papasakojo ir aprodė dvaro parką, skulptūras, nuostabų užšalusio Galvės ežero vaizdą ir pakvietė į svečius pas grafus Juozą ir Mariją Tiškevičius, valdžiusius Užutrakio dvarą XX a. pradžioje. Istorinė didikų rezidencija visus sužavėjo architektūra, kultūros paveldo palikimu. Pirmajame aukšte apžiūrėję prašmatnų grafų valgomąjį bei saloną, kuriuose buvo priimami garbūs svečiai, susėdome ant kėdžių muzikos kambaryje aplink baltą rojalį, giedojome giesmes ir klausėmės Violetos Belevičiūtės skambinimo. Antrajame aukšte grafų laikais buvo įrengti kambariai jų vaikams, dviem berniukams ir dviem mergaitėms, biblioteka, svečių kambariai. Svečių knygoje palikome mokyklos direktorės įrašytus linkėjimus Užutrakio dvarui dar ilgai džiuginti parodomis ir koncertais visus lankytojus.
Toliau leidomės į Pilialaukio kaimą, kur mūsų jau laukė dvi dzūkės Dalia ir Rasa su edukacine programa ,,Šventinių meduolių dekoravimas‘‘ ir, žinoma, su Advento dainomis bei žaidimais. Spalvotu glajumi išdekoruotą meduolį su gražiausiais linkėjimais padovanojome kelionės draugui, o namo parsivežėme puikią nuotaiką.

Rasa Geicen

Adventas 2016

ES paramos projektas

„Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001)