Technologijų pamokos su savanorėmis Natalie ir Martina

Turėdami galimybę bendrauti su gimnazijoje dirbančiomis savanorėmis Natalie iš Austrijos ir ir Martina iš Italijos, gruodžio mėnesį pakvietėme jas į netradicines technologijų pamokas, kuriose vieni kitus galėjome supažindinti su savo šalių virtuvėmis.

Pirmajame susitikime 6d klasės mokinės mitybos pamokose pristatė tradicinius lietuviškus patiekalus. Su mūsų viešniomis gaminome tradicinį Dzūkijos regiono pasninko valgį – grikius su grybų užpilu. Vaišinomės tradiciniu lietuvišku desertu - obuolių sūriu, saldžiu varškės sūriu. O juoda lietuviška duona mūsų viešnioms pasirodė "labai stipraus" skonio – jų šalyse tokia duona tiesiog nekepama.

Savanorė Natalie su 5d klasės mokinėmis gamino kelis tradicinius Austrijos patiekalus - "Spaetzle" ir desertą "Kaiserschmarrn" su obuolių uogiene. Abu patiekalai mergaitėms buvo visiškai netikėti, išskyrus obuolienę, kuri Austrijoje patiekiama su tradiciniu desertu "Kaiserschmarrn". Sužinojome, kad tradiciniai austriški patiekalai neatsiejami nuo gyvenimo kalnuose, jie yra lengvai paruošiami ir kaloringi.

Skambant gražiausioms itališkoms dainoms padedami savanorės Martinos su dideliu malonumu gaminome itališką "Pastą" ir mini-picas. 5d klasės mokinės labai greitai pasiskirstė darbus: kas pjaustė pomidorus, kas kumpį, kas mocarelos sūrį, kepė, maišė... Darbas virtuvėlėje tiesiog virė – tikra itališka atmosfera. Visi buvome patenkinti skaniu rezultatu, maloniai bendravome prie stalo ir džiaugėmės, kad galime praktiškai pažinti kitų šalių tradicijas.

Technologijų mokytoja Rita Pocienė

Pamokų akimirkas peržiūrėsite paspaudę nuotrauką.

Technologijų pamokos, 2016