Atgimstanti M.K.Oginskio menų sintezė muzikoje ir dailėje

2015 metai yra paskelbti valstybės veikėjo, diplomato, kompozitoriaus ir rašytojo Mykolo Kleopo Oginskio (1765 – 1833) metais. Šia proga M.Žilinsko meno galerijoje surengta prestižinė paroda "Veidai iš būtojo laiko”, kurioje pristatoma kunigaikščių Oginskių giminės meno kolekcija. Kauno "Vyturio" gimnazijos mokytojų Vitos Karužaitės, Aldonos Didžiulytės ir Aušros Banaitienės dėka ši paroda pasipildė M.K.Oginskio polonezų muzikos garsais.

M.Žilinsko meno galerijoje vykusiame edukaciniame renginyje "Atgimstanti M.K.Oginskio menų sintezė muzikoje ir dailėje" mokytoja ekspertė Aldona Didžiulytė žaismingai ir įdomiai supažindino visus su kompozitoriaus gyvenimu bei jo kūrybine veikla. Mūsų mokyklos mokiniai Alina Sikorskytė, Gustas Vasauskas, Indrė Aruodžiūtė (mokytoja ekspertė V.Karužaitė), Meda Motiejūnaitė, Nicole Vinciūnaitė, Austėja Vaitkevičiūtė, Tadas Stipinas (mokytoja ekspertė A.Didžiulytė), Neda Kaubrytė, Agnė Keturakytė, Laura Opanaitė,Viktorija Kostkevičiūtė (mokytoja metodininkė A.Banaitienė), Meda Grigaitė (vyresnioji mokytoja D.Gopanienė) paskambino M.K.Oginskio sukurtus kūrinius.

Koncerto pabaigoje Švietimo informacijos skyriaus darbuotojos vaikams paruošė kūrybines dirbtuvėles. Dėkojame M.Žilinsko galerijos darbuotojoms ir mokytojoms Vitai Karužaitei, Aldonai Didžiulytei ir Aušrai Banaitienei už iniciatyvą organizuojant šį įsimintiną renginį.

M.K.Oginskio renginys