"Dive in the sky" projekto dalyviai stebėjo Saulės užtemimą

2015 m. kovo 20 dieną aktyviausiai Comenius projekte dalyvaujantys  8-10 klasių mokiniai Kauno Rotušės aikštėje turėjo unikalią galimybę stebėti Saulės užtemimą kartu su 300 kauniečių bei miesto svečių.  Entuziastai astronomijos mėgėjai aikštėje pastatė keturis teleskopus, prie kurių nusidriekė ilgos kauniečių eilės – visi bent kelias sekundės turėjo galimybę pažvelgti į retą reginį per teleskopo akutę.

Stebėti Saulės užtemimo atvykome pasiruošę. Patarti fizikos mokytojo V.Baršausko,  įsigijome suvirintojų kaukėms naudojamus stiklus.  Pro juos gana aiškiai matėme dalinį Saulės užtemimą ir sulaukėme aikštėje susirinkusių žmonių dėmesio. Daugelis susirinkusiųjų norėjo kartu su mūsų grupe išbandyti šį stebėjimo metodą.  Taip pat unikalų reginį stebėjome ir teleskopais, kuriuos pastatė, reguliavo bei astronominėmis įžvalgomis su mokiniais dalinosi astronomijos klubo „ Albireo“ atstovai.

Savo įspūdžius, stebėjimo metu padarytas nuotraukas  bei įgytas žinias mokiniai pristatys bendrame daugiašalio projekto mokinių darbe, kurį jau rengia kartu su Austrijos ir Portugalijos moksleiviais.   Bendras darbo rezultatas bus pristatytas baigiamojoje projekto konferencijoje Turkijoje.

Projekto koordinatorė anglų kalbos mokytoja
Daiva Visockienė