Skirkite 2% GMP

Pasinaudokite teise paskirti 2% sumokėto GMP Kauno "Vyturio" gimnazijai. Paramos gavėjo kodas 190136887.

Daugiau informacijos straipsnyje >>

   
   

Priėmimas 2018

Prašymus dėl priėmimo 2018–2019 m. m. į visas klases galima teikti:

  • nuotoliniu elektroniniu būdu https://imokykla.kaunas.lt
  • gimnazijoje elektroniniu būdu, padedant gimnazijos darbuotojui, atsakingam už mokinių priėmimą;
  • gimnazijoje pildant popierinę prašymo formą.

Mokiniai priimami iš visos Kauno miesto savivaldybės teritorijos. 
Raštinės darbo laikas I-V nuo 8 val. iki 16 val., tel.(837) 332572

   

Buon Giorno, Lietuva!

Informacija

italai siluvoje

Šių metų balandžio 8 dieną Kauno „Vyturio“ katalikiška vidurinė mokykla tarė Buon Giorno! svečiams iš Turino (Italija) Eduardo Agnelli saliezietiško ugdymo mokyklos, kurioje mūsų mokinių ir mokytojų komanda lankėsi pernai. Abi mokyklos bendradarbiauja dalyvaudamos dvišaliame Comenius projekte. Projektas finansuojamas iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Pagrindinis šio dvišalio projekto tikslas – skatinti anglų kalbos vartojimą integruotam tiksliųjų mokslų (informacinės technologijos, matematika, elektronika) mokymuisi bei mokymui, kartu sutelkiant dėmesį į automatizuotų technologijų reikšmę žinių ir technikos amžiuje. Į Lietuvą dalyvauti mainų programoje atvyko dvidešimt du projektą koordinuojančios šalies dalyviai.

Partnerių priėmimui mokykla įtemptai ruošėsi ir dabar gali pasidžiaugti puikiais įspūdžiais iš ilgai laukto susitikimo. Jau pirmąjį ankstyvą ir saulėtą rytą atvykusi į mokyklą Tik atvykusią Italijos mokinių ir mokytojų delegaciją skambia daina pasitiko mokyklos mišrus choras. Mokyklos direktorė pasveikino svečius, o pernai Italijoje mainų vizite dalyvavę mūsų mokiniai pasidalino prisiminimais. Šiek tiek įdienojus, svečiams buvo surengta ekskursija po Kauno senamiestį ir kitas miesto pasididžiavimu laikomas vietas. Po pažinties su miestu, italų delegacijos atstovas profesorius Giovanni Bosco nuoširdžiai sutiko papasakoti apie saliezietiško vertybinio ugdymo taikymą mokykloje ir dalyvavo jaukiame susitikime su mokyklos mokytojais (susitikimui vadovavo  sesuo Liucija Grybaitė).

Kita diena prasidėjo išvyka į Vilniaus „Robotikos akademiją“, kur mokiniai  susipažino su  populiariausia ir pažangiausia robotikos mokymosi priemone LEGO MINDSTORM EV3. Taip pat šios edukacinės pamokos metu  dalyviai buvo supažindinti su Roboti sąvokos kilme ir reikšme, su pagrindiniais dominuojančiais robotų tipais. Studentai mokė, kaip paprastus įrenginius atskirti nuo robotinių. Praktinė dalis susidėjo iš pirmojo Mindstorm roboto konstravimo, susipažinimo su LEGO MINDSTORM EV3 pagrindiniais elektroniniais komponentais, veikimo principu bei LEGO MINDSTORM EV3 grafine programavimo kalba. Atliko praktines užduotis naudodami  pačių sukurtus  ir suprogramuotus LEGO MINDSTORM EV3 robotus. Užsiėmimams pasibaigus,  su svečiais kilome į Gedimino kalną, žvalgėmės po Vilnių,  ragavome tradicinių lietuviškų valgių. Nepamiršome užsukti ir į Šv. Jono Bosko parapijos bažnyčią. Grįžome pavargę, tačiau kupini teigiamų prisiminimų.

Šiltasis savaitgalis buvo skirtas artimiau susipažinti su partnerių šeimomis bei  apsilankyti Kauno Filharmonijoje vykusiame tarptautiniame jaunųjų muzikų festivalyje. Sekmadienį Šv. Mišių italai klausėsi Kauno Prisikėlimo bažnyčioje.

Projekto šeimininkai, Kauno „Vyturio“ katalikiška vidurinė mokykla, pradžiugino svečius išvyka į Druskininkus, kur šakočio kepimo edukacija buvo viena iš labiausiai italus sužavėjusių veiklų. Nepabūgę vėsesnio oro, parodėme italams saugomus savo praeities istorinius pėdsakus – Grūto parką. Nestigo ir užsiėmimų mokykloje: svečiai buvo kviečiami į istorijos ir geografijos pamoką, kurioje dešimtokai pristatė Lietuvą istoriniu, kultūriniu ir geografiniu aspektu, dalyvavo lietuvių kalbos pamokoje, vertė angliškos roboto instrukcijos terminus į lietuvių ir italų kalbas, šoko tautinius šokius vadovaujami folkloro mokytojos. Svečiai vedė linksmas italų kalbos pamokėles mokyklos šeštokams. Norisi pasidžiaugti, jog, nepabūgę vėsaus lietuviško klimato, abiejų šalių jaunuoliai dalyvavo futbolo rungtynėse (aišku, laimėjo draugystė).

Pagrindinė mainų vizito veikla buvo roboto konstravimas, pareikalavęs nemažai pastangų, tačiau rezultatai pradžiugino ir projekto dalyvius, ir kitus robotika besidominčius mokinius. Taip pat svečiai ir vyturiečiai dalyvavo Aleksandro Stulginskio universiteto mechatronikos centre, kur universiteto dėstytojas projekto dalyviams vedė užsiėmimus, susijusius su automatizuotų mechanizmų valdymu, vyko į Kauno Technologijos Universitetą, kur Robotikos laboratorijoje projekto komanda pristatė savo kurtą robotą, taip pat susipažino su universiteto studentų sukurtais darbais, atliko autonominių mobilių robotų kūrimo laboratorinius darbus.

Priešpaskutinę vizito dieną baigiamajam susitikimui ir vizito aptarimui simboliškai buvo pasirinkta Šiluva ir joje esantys Piligrimų svečių namai, kur prie jaukių pietų stalo pasidžiaugėme bendro darbo rezultatais ir patirtais įspūdžiais. Išvykos metu aplankėme  Kryžių kalną, kuris įprasmino visą dviejų katalikiškų mokyklų bendradarbiavimą.

Balandžio 17 dieną vildamiesi, jog partnerystė nenutrūks ir ateityje, tarėme svečiams šiltą Arrivederci!

Mokyklos direktorė Aleksandra Bancevičienė
Anglų kalbos mokytoja Vaida Paulauskienė

   

Gimnazijos savitumas  

Įgyvendinami Katalikiškojo ugdymo sistemos sampratos elementai: liturgija, vertybinio ugdymo(si) programa, apimanti salezietišką prevencinę ugdymo sistemą, kryptingą meninį (muzikinį) ugdymą, rekolekcijas, socialinę-karitatyvinę veiklą.
   

Olweus sertifikatas  

"Vyturys" - sertifikuota Olweus vardo gimnazija 2015-2017 m.
   

Saugesnis internetas  

   

Paauglių tėvams  

Tėvams apie paauglių elgseną, ryšio su vaikais stiprinimą bei psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevenciją
   

Vaikų linija  

Psichologinė pagalba vaikams ir paaugliams
   
© Kauno „Vyturio“ gimnazija, 2018 m.