Baigiamasis Comenius daugiašalio projekto "Dive in the sky" vizitas Eskišehire

2015 gegužės 10-16 dienomis Tarptautinio daugiašalio Comenius projekto "Dive in the sky" mokyklos komanda dalyvavo paskutinėje mobilumo programoje ir baigiamajame partnerių susitikime, kurį organizavo projektą koordinuojanti šalis Turkija. Visos projekto veiklos finansuojamos Mokymosi visą gyvenimą programos lėšomis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų fondas. Mokyklai atstovavo 10b klasės mokinės Kotryna Bieliauskaitė ir Ramunė Stabingytė. Mokines lydėjo ir projekto baigiamojoje konferencijoje bei apibendrinime dalyvavo projekto koordinatorės anglų kalbos mokytojos D.Visockienė ir L. Dovydienė bei direktoriaus pavaduotoja ugdymui I. Petkevičienė.

Viešnagę Turkijoje pradėjome nuo pažinties su spalvingu ir kontrastingu Stambulo miestu. Stambule mus pasitiko ne tik projekto partneriai, bet ir mūsų mokykloje anglų kalbos mokytojos asistentės praktiką 2010-2011 metais atlikusi Comenius programos dalyvė Sevilay Efe. Su buvusia kolege ir mokytoja pasidalinome prisiminimais apie mokyklą, Lietuvą ir Kauną. Jos lydimos pažinome tikrą Turkijos kultūrą ir papročius, išskirtinę Stambulo didybę.
Didžiają savaitės dalį praleidome Eskišehire, mieste vakarinėje Turkijoje, pusiaukelėje tarp Ankaros ir Bursos. Šis miestas įsikūręs prie Porsuko upės ir yra provincijos centras. Susisiekimo mazgas ir pramoninis centras, garsus savo maisto, cemento, tekstilės, medienos apdirbimo, mašinų gamybos pramone. Eskišehiras turkų kalba reiškia "senas miestas". Kadaise buvęs garsus Osmanų imperijos kultūros centras, dabar Eskišehiras šiuolaikiškas ir pažangus Turkijos miestas, apsuptas gausybės parkų, poilsio zonų bei šiuolaikiškų pastatų.

Baigiamojo vizito metu apsilankėme partnerių mokykloje, kur buvome pagarbiai sutikti Eskišehiro savivaldybės ir švietimo skyriaus atstovų. Mokiniai buvo parengę folklorinę programą ir pristatė savo darbus, kuriuos atliko per dvejus projekto eigos metus. Visų bendradarbiaujančių mokyklų mokiniai pristatė savo projektinius darbus praktinės konferencijos metu. Mokytojai aptarė tolimesnes bendradarbiavimo galimybes bei paskutinius šio projekto darbus. Po įtemptų darbo dienų tęsėme pažintį su Turkijos kultūra bei papročiais.

Paskutinis vizitas buvo darbingas bei turiningas. Jo metu turėjome išskirtinę galimybę pažinti tolimosios Turkijos kultūrinį bei religinį paveldą, papročius ir tradicijas. Turkijos partnerių svetingumas ir nuoširdumas lydėjo visos kelionės metu. Visos delegacijos jautėsi kaip vienos šeimos nariai, kuriuos visus šiuos dvejus metus vienijo bendras projektinis darbas.

Projekto koordinatorė, anglų kalbos mokytoja Daiva Visockienė

ES paramos projektas

„Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001)