#MEPALietuva. Euras – bendroji Europos valiuta

Ekonomikos pamokų metu paminint gegužės 9 d. „Europos dieną“ dalyvavome įvairiose veiklose pagal IV modulį "Euras – bendroji Europos valiuta".

I etapas.
Tikslas: atskleisti euro svarbą Europos Sąjungoje bei jo įtaką europiečių gyvenimui.
Žiūrėjome mokomuosius filmukus apie euro, ECB ir eurozonos istoriją, ES biudžeto sudarymą. Analizavome Mastrichto kriterijus ir diskutavome apie euro apsaugos priemones, naujos serijos banknotus „Europa“, eurų atvežimą į Lietuvą, eurų praktinę naudą. Įtvirtinimui žaidėme protmūšį tema „Pažink eurus“.

2

II etapas. Kūrybinė užduotis „Europa kišenėje“.
Mokiniai savaitę laiko kaupė eurų monetas iš skirtingų šalių ir atliko kūrybinius darbus. Skirtingas monetas fotografavo, skaičiavo kiek iš kokių šalių turi monetų, atsakinėjo į specifinius klausimus ir kūrybiškai grupėje pristatė savo sukurtą darbą.

5

III etapas. Įdomūs faktai!
Įdomus faktas nr. 1. Augustas iš 1C gimn. klasės pasidalino nuostabia eurų monetų iš skirtingų šalių surinkta kolekcija. Kolekcijoje po 2 eurus surinktos 52 monetos.

8

Įdomus faktas nr. 2. IV gimn. klasės mokiniai Goda, Marius, Augustė pristatė visą pinigų istoriją, atsinešė į pamoką sukauptus įvairių laikotarpių egzistavusius pinigus Lietuvoje ir pristatė kūrybinį darbą „Pinigų istorija nuo seniausių laikų iki dabartinių“.

IV etapas. Europiečiai žaidžia ekonominius stalo žaidimus.
Jų metu mokiniai įgyja verslo žinių ir įgūdžių, integruoja žinias, mokosi iš klaidų, dirba komandose, įgyja lyderio savybių, sprendžia problemas, planuoja veiklas, mokosi valdyti emocijas.

10

Nuotraukų albume - daugiau pamokos akimirkų (spauskite esantį žemiau paveikslėlį).

Ekonomikos pamokos 2017

Ekonomikos mokytoja Sandra Paštuolytė