Skirkite 2% GMP

Pasinaudokite teise paskirti 2% sumokėto GMP Kauno "Vyturio" gimnazijai. Paramos gavėjo kodas 190136887.

Daugiau informacijos straipsnyje >>

   
   

Priėmimas 2018

Prašymus dėl priėmimo 2018–2019 m. m. į visas klases galima teikti:

  • nuotoliniu elektroniniu būdu https://imokykla.kaunas.lt
  • gimnazijoje elektroniniu būdu, padedant gimnazijos darbuotojui, atsakingam už mokinių priėmimą;
  • gimnazijoje pildant popierinę prašymo formą.

Mokiniai priimami iš visos Kauno miesto savivaldybės teritorijos. 
Raštinės darbo laikas I-V nuo 8 val. iki 16 val., tel.(837) 332572

   

Viešnagė Švedijoje: mokomės bendradarbiauti daugiašaliame Erasmus+ projekte

Informacija

Pirmoji Erasmus+ projekto „Inclusion on the way to Europe“ mobilumo programa gimnazijos komandai leido susipažinti su Švedijos švietimu, kultūra bei skandinaviškomis tradicijomis.

Visą savaitę „Vyturio“ gimnazistai gyveno švedų šeimose bei lankė Eskilstunos Stålforsskola mokyklą. Šeimose be mūsų mokinių buvo bendraamžių iš Turkijos, o mokėsi ir bendradarbiavo grupėse, sudarytose iš skirtingų šalių mokinių. Taigi pagrindinė bendravimo kalba daugiakultūrėje aplinkoje buvo anglų kalba. Už sklandų bendravimą angliškai ir iniciatyvumą mūsų gimnazistai ne kartą sulaukė švedų mokytojų, projekto organizatorių bei šeimų pagyrimų. Projekte daug dėmesio skiriama STEAM. Matematikos, fizikos, dailės bei chemijos pamokos Eskilstunos mokykloje vyko anglų kalba. Mūsų mokiniai turėjo galimybę įsivertinti „Vyturio“ gimnazijoje įgytas dalykines žinias ir palyginti su Švedijos moksleivių žiniomis. Grįžę po pamokų, vyturiečiai džiaugsmingai dalijosi įspūdžiais: nors pamoka vyko angliškai, jie viską supratę, išsprendę uždavinius ir net pagelbėję bendraamžiams. Apsilankymas Švedijos mokykloje buvo tolerancijos kitoms kultūroms ir religijoms pamoka. Daugiakultūrėje mokyklos bendruomenėje sutikome mokinių ir mokytojų iš Latvijos, Tailando, Irako, Somalio, Indijos.

Didžioji mokymosi veiklų dalis vyko netradicinėse aplinkose, tam Švedijoje skiriama daug dėmesio. Programavimo ir robotikos praktika buvo organizuota Stokholmo Technikos muziejuje, mokiniai grupėmis atliko užduotis interaktyviose ekspozicijose: išbandė protų mūšį, tapybą žvilgsniu, virtualios realybės aplinkas. Eskilstunos Munktell muziejaus mokslo centre projekto dalyviai rinko informaciją apie įžymius partnerių šalių mokslininkus. Visiems patiko netradicinė ekskursija po Eskilstuną, mokiniai patys turėjo rasti lankytinas vietas, jas apibūdinti, nusifotografuoti ir publikuoti projekto „Facebook“ grupės paskyroje. Vizito metu teko būti tikrais Lietuvos ambasadoriais. Kartu su bendraamžiais iš kitų šalių šventėme Vasario 16-ąją, lankėmės Eskilstunos Rotušėje. Mūsų mokiniai pristatė svarbiausius Lietuvos istorijos faktus, vedė lietuvių kalbos pamokėlę bei viktoriną apie Lietuvą.
Paskutinę dieną visa projekto komanda su švedų šeimomis susibūrė prie švediško stalo, ragavo turkiškų saldumynų ir mokėsi šokti turkiškus šokius. Nors ir santūraus būdo, švedai draugiški ir nuoširdūs žmonės, plačių pažiūrų, atviri naujovėms, šalis po truputį tampa daugiakultūre šalimi. Naujoji Švedija ne visada dera su senąja, bet dauguma švedų pripažįsta, kad įvairovė šalį praturtina.

Visos projekto veiklos finansuojamos programos Erasmus+ lėšomis.

Anglų kalbos mokytojos
Daiva Visockienė ir Vaida Paulauskienė

Viešnagės akimirkos nuotraukose

svedija 

svedija01 

svedija02 

svedija03 

svedija04 

svedija07 

svedija05 

svedija06 

svedija08

   

Gimnazijos savitumas  

Įgyvendinami Katalikiškojo ugdymo sistemos sampratos elementai: liturgija, vertybinio ugdymo(si) programa, apimanti salezietišką prevencinę ugdymo sistemą, kryptingą meninį (muzikinį) ugdymą, rekolekcijas, socialinę-karitatyvinę veiklą.
   

ES paramos projektas  

„Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001)
   

Olweus sertifikatas  

"Vyturys" - sertifikuota Olweus vardo gimnazija 2015-2017 m.
   

Saugesnis internetas  

   

Paauglių tėvams  

Tėvams apie paauglių elgseną, ryšio su vaikais stiprinimą bei psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevenciją
   

Vaikų linija  

Psichologinė pagalba vaikams ir paaugliams
   
© Kauno „Vyturio“ gimnazija, 2018 m.