Mokiniams - atostogos, mokytojams - laikas tobulėjimui

Šiuolaikinėje pamokoje jau nebeužtenka tik lentos ir kreidos. Sparčiai ir užtikrintai į ugdymo procesą įžengė moderniosios technologijos - kompiuteriai, garso ir vaizdo priemonės, išmanieji įrenginiai, interneto technologijos. Kaip mokytojui suspėti su XXI a. mokiniais, kuriuos sudominti mokslu ir motyvuoti mokymuisi tampa vis sunkiau? Suprasdami, kad mokymasis turėtų būti ne tik aktyvus, bet ir įdomus, malonus ir sėkmingas procesas, mokytojai nuolat tobulina IKT naudojimo kompetencijas.

Žiemos atostogų metu sausio 5 d. "Vyturio" gimnazijos mokytojai susirinko į praktinį užsiėmimą "Skaitmeniniai ištekliai pamokoje", kuriame, naudodami planšetinius kompiuterius, susipažino su Android mobiliosiomis programėlėmis. Mokymus vedė informacinių technologijų mokytoja ekspertė Jolanta Leonavičienė, pasidalinusi pamokos vedimo su išmaniosiomis technologijomis metodika ir supažindinusi su planšetinio kompiuterio galimybėmis. Mokytojai ne tik mokėsi dirbti planšetiniais kompiuteriais ir naudotis išmaniosiomis programomis, bet ir patys pabuvo mokiniais - kūrė užsiėmimo taisykles, kėlė uždavinius ir atliko iš anksto parengtas mokomąsias užduotis.

Dvi valandos besimokant pralėkė nepastebimai, mokytojai įgijo asmeninės patirties ir drąsos naudoti išmaniąsias technologijas pamokoje. Mokytojų atsiliepimai pasibaigus mokymams:

"Naudinga pabūti ir mokiniais, ir mokytojais, t.y. pajusti, kaip jaučiasi mokinys, gavęs užduotis. Taip pat gavau metodinės medžiagos, kaip ruoštis pamokai su planšetėmis: taisyklės, instruktažas, parašai, ir t.t."

"Įgijau asmeninės patirties, kaip sunku atlikti sudėtingesnes užduotis, neturint pagrindų. Pirmą kartą naudojausi planšete, todėl man buvo per sunku laiku ir gerai atlikti užduotis."

"Patiko darbui naudingi patarimai, praktiniai užsiėmimai, programėlių pristatymas. Mokymai aktualūs ir norisi daugiau tokiu užsiėmimų, kurių metu patys galim išmėginti IT programėles, mokytis jas taikyti pamokose su mokiniais."

"Mokytis ir būti mokomam yra labai skirtingi procesai: kai moko, tai sužinai, ko dar nežinojai, o kai mokaisi pats, tai sužinai tai, ko negalėjai žinoti, kad nežinai. Tai gerokai rimčiau. Žodžiu, mokytis yra gerai:)"

IT mokytoja Jolanta Leonavičienė

plansetai20170105

ES paramos projektas