CodeWeek2017 pamoka "Prisiliesk prie programavimo"

Minint tarptautinę programuotojų  savaitę mūsų gimnazija prisijungė prie Kauno technologijos universiteto organizuojamos akcijos "Tarptautinė CodeWeek 2017 savaitė tavo mokykloje - prisiliesk prie programavimo".  KTU informatikos fakulteto studentas Linas Raičinskis pirmą kartą išbandė mokytojo duoną - kartu su IT mokytoja Jolanta Leonavičiene vedė pamokas "Prisiliesk prie programavimo" Kauno "Vyturio" gimnazijoje. Informacinių technologijų pamokose III-IV gimn. klasių moksleiviai turėjo galimybę išmokti programuoti naudodami žaidimų kūrimo įrankį, tiesiogiai prisiliesti prie kodo redagavimo ir stebėti kiekvieno žingsnio pokyčius išbandant žaidimą patiems. Gimnazistams, kurie nėra pasirinkę programavimo kurso, buvo tikras iššūkis įveikti javascript funkcijas ir sukurti veikiantį žodžių spėliojimo žaidimą. O daugiausiai džiaugsmo patyrė penktokai, pabuvę "tikrais programuotojais", išbandę draugų sukurtus žaidimus "Kartuvės" bei gavę suvenyrų.

Ačiū Linui už suteiktą moksleiviams galimybę susipažinti su programavimu kitu būdu, išplėsti akiratį ir praktiškai įvertinti savo gebėjimus. Nes, kaip pasakė V.Bedžotas, "pats didžiausias malonumas - padaryti tai, ko, kitų nuomone, jūs padaryti negalite".

Informacinių technologijų mokytoja Jolanta Leonavičienė

codeweek2017-collage