Šimtmečio programavimo valanda

codehour 2017

Jaunieji mūsų gimnazijos programuotojai pirmieji pradėjo švęsti artėjantį Lietuvos 100-mečio jubiliejų. "Vyturio" ketvirtokai ir penktokai  šeštadienį, lapkričio 25 d. dalyvavo KTU Santakos slėnyje vykusioje kompiuterinių technologijų šventėje „Šimtmečio programavimo valanda“. „Šimtmečio programavimo valanda" yra pasaulinės iniciatyvos „Hour of Code” dalis. Kartą metuose ji vienai valandai suvienija virš 100 milijono pasaulio vaikų, kad įkvėptų technologinį smalsumą, kūrybiškumą ir raštingumą.

Šiemet pirmą kartą vaikai programavimą pažino atlikdami ne visam pasauliui skirtas, o specialiai Lietuvai sukurtas užduotis, įkvepiančias pažinti modernios Lietuvos šimtmečio įvykius ir herojus. Jaunieji kūrėjai turėjo įveikti nemažai iššūkių - atkurti S.Dariaus ir S.Girėno skrydį per Atlantą, suprogramuoti lietuvių liaudies šokio judesius, surikiuoti žmones į Baltijos kelio grandinę, pakartoti Rūtos Meilutytės rekordinį plaukimą ir dar daugiau užduočių. Vaikams padėjo didelis būrys savanorių - mokytojų, studentų, jau pažengusių jaunųjų programuotojų.

Ši šventė Kaune vyko antrus metus iš eilės, ir abu kartus joje dalyvavo "Vyturio" jaunieji programuotojai. Džiaugiuosi, kad mūsų gimnazijos mokiniai domisi šiuolaikinėmis technologijomis ir keičia suaugusiųjų požiūrį į "vaikus prie kompiuterio".

Dėkojame tėveliams už palaikymą!

Jeigu neturėjote galimybės atvykti į programuotojų susibūrimą, bet norite išspręsti užduotis, tai galite padaryti namuose - spauskite nuorodą http://bitbyte.lt/uzduotys/index.html

IT mokytoja Jolanta Leonavičienė

hourofcode2017

ES paramos projektas