IKT įrankiai pamokoms ir kūrybai

Išmaniųjų technologijų taikymas mokymui ir mokymuisi iš mokytojų pareikalauja daug laiko ieškant tinkamų IKT įrankių pamokoms. Pasinaudokite kitų mokytojų sukauptais resursais, išbandykite patys ir rekomenduokite savo kolegoms bei mokiniams.  Rekomenduojamos priemonės padės ugdant 21-ojo amžiaus mokymosi įgūdžius.

21st class

Skaitmeninė kompetencija minima kaip vienas svarbiausių XXI amžiaus gebėjimų. Šie gebėjimai susiję su kūrybiškumu ir atvirumu inovacijoms, atsakomybe ir produktyvumu, bendravimu ir bendradarbiavimu, kritinio mąstymo, problemų sprendimo, metapažinimo įgūdžiais. Straipsnis "Skaitmeninė kompetencija ir skaitmeniniai žaidimai ugdymo procese" apie praktinį XXI amžiaus gebėjimų ugdymo pamokose pavyzdį Nidos vidurinėje mokykloje.

Žemiau siūlomi įrankiai tinka kompiuteriams ir išmaniesiems įrenginiams.

Mokymo resursų albumai

Interactive Teaching Resources

Albume "Interactive Teaching Resources" inovatyvūs mokytojai iš viso pasaulio dalinasi savo mėgstamais interaktyviais IKT įrankiais ir ištekliais pamokoms. Jūs galite ne tik juos išbandyti, bet ir įkelti savo įrankius, kuriuos naudojate patys bei rekomenduojate kolegoms.

Adresų saugykla Diigo

Adresų žymėjimo svetainėje Diigo.com galite susikurti savo mėgstamiausių įrankių adresų sąrašus, jais dalintis su kolegomis. Arba pasinaudokite sąrašais, kuriuos rekomenduoju mūsų gimnazijos mokytojams:

Kūrybiškų klasių laboratorija

Svetainėje "Kūrybiškų klasių laboratorija" dalijamasi pedagoginės praktikos naudojant planšetinius kompiuterius pavyzdžiais.

Bendradarbiavimo priemonės mokiniams ir mokytojams

Pristatoma 20 bendradarbiavimo įrankių, kurių nereikia parsisiųsti į savo kompiuterį. Šią kolekciją sukūrė Kelly Walsh iš Emerging Ed Tech

Svetainė iKLasė.lt - išmaniosios technologijos šiuolaikinėms pamokoms

Šioje svetainėje iKlasė.lt rasite daug idėjų, projektų aprašymų ir įrankių darbui su Apple išmaniosiomis technologijomis. Rekomenduojami įrankiai puikiai veikia stacionariuose kompiuteriuose, tačiau dirbant su Samsung planšetiniais kompiuteriais visada galima kūrybiškai pritaikyti kolegų patirtį.

Mokomieji žaidimai pamokose

Šie įrankiai padės mokytojui sukurti testus, dėliones, aktyvias korteles mokymui ir apklausoms taip įtraukiant vaikus į jiems priimtiną žaidimo formą. Galite pasinaudoti kitų mokytojų jau sukurtomis priemonėmis.

Jigsaw Planet

Mėgstate dėlioti puzle? Galite užsiregistruoti ir sukurti savo dėlionę arba dėlioti kitų sukurtas Jigsawplanet.com internete nemokamai. Priemonė tinkama vaizduotei, atminčiai lavinti.

Interneto platformos video žaidimams kurti

Rekomenduojamos priemonės padės įgyti pradinių programavimo  įgūdžių ir pagelbės mokytojams ugdant mokinių  21-ojo amžiaus mokymosi įgūdžius. Priemonės paskelbtos tinklaraštyje "Educational Technology and Mobile Learning":

1. GameSalad
  2. Gamestar Mechanic