Veiksmo savaitė "Be patyčių 2017"

Informacija

Gimnazijoje kovo 20-24 d. vyksta veiksmo savaitė "Be patyčių 2017".  

Susipažinkite su renginių programa bepatyciu2017.pdf >>

bepatyciu 1 
bepatyciu 2

 

Patvirtintas Olweus mokyklos vardas

Informacija

kauno vyturio gimnazija

2015 m. gegužės mėnesį mokykloje buvo atliktas Olweus patyčių prevencijos programos kokybės užtikrinimo sistemos (OPKUS) auditas. Respublikinė Olweus patyčių prevencijos programos koordinavimo grupė įvertino Kauno "Vyturio" gimnazijos įdirbį siekiant apsaugoti mokinius nuo patyčių ir dar kartą suteikė sertifikatą, kuriuo patvirtino gimnazijai "Olweus mokyklos" vardą 2015-2017 metams. 

Įsakymas dėl sertifikuotos OPPP mokyklos vardo suteikimo, 2015-08-31  

 

Sertifikuota Olweus vardo mokykla

Informacija

Olweus programos administravimo komanda Rugsėjo pirmosios proga mokyklai atsiuntė puikią dovaną - sertifikatą, kuriuo Kauno "Vyturio" katalikiškai vidurinei mokyklai suteikiamas "Olweus mokyklos" vardas 2013-2015 metams. Tai ne tik visos mūsų bendruomenės sutelktų pastangų prieš patyčias mokykloje rezultatas, bet ir įpareigojimas toliau laikytis Olweus patyčių prevencijos programos principų.

Raštas, patvirtinantis "Olweus mokyklos" vardo suteikimą >>
kauno-vyturio-katalikiska-vidurine-mokykla

IT mokytoja Jolanta Leonavičienė

Pagalba smurtą patyrusiems vaikams

Informacija

Viešoji įstaiga Šeimos santykių institutas 2013 metais vykdo tęstinį projektą „Kompleksinė pagalba vaikams, nukentėjusiems nuo smurto, ar netiesioginio šeimyninio smurto aukoms (liudininkams) ir jų šeimos nariams“, kurio tikslas mažinti smurtą prieš vaikus su visomis jo apraiškomis.

Įstaigos specialistai teikia pagalbą vaikams, patyrusiems artimų, pašalinių suaugusiųjų arba bendraamžių smurtą (patyčias, užgauliojimus, nepriežiūrą) mokykloje, šeimoje ar gatvėje arba tapusiems netiesioginio šeimyninio smurto aukomis (liudininkais). Specialistų konsultacijos nemokamos, reikalingas Kauno miesto vaikų teisių apsaugos skyriaus siuntimas.

Detalesnė informacija ir registracija telefonu 8-37 750935, el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. , adresu L. Zamenhofo g. 9/ Kurpių g. 10, Kaunas.

Savaitės be patyčių dienoraštis

Informacija


"Savaitės be patyčių 2012" dienoraštį kūrė:
tekstas - Jolanta Leonavičienė, fotografijos - Ona Kazakevičienė, Mantas Naktinis.

Šiais metais „Savaitė BE PATYČIŲ“ vyko kovo 19-25 dienomis. Respublikinės iniciatyvos "Savaitė BE PATYČIŲ 2012" partneriai organizavo įvairias veiklas, į kurias galėjo įsijungti Lietuvos mokyklos. Mūsų mokykloje, kaip ir pernai, susibūrė iniciatyvinė grupė, kuri pakvietė mokinius dalyvauti ne tik oficialiai skelbiamuose, bet ir mokytojų organizuojamose veiklose. Mokykloje vykstančios savaitės šūkis "Su šypsena prieš patyčias!" atsispindėjo visuose planuojamuose renginiuose: rytinėje sveikinimosi akcijoje "Paspausk draugui ranką", veiklose "Medalis draugui" ir "Draugystės knyga", kūrybinėje "Darbštuolių dirbtuvėlėje", stalo žaidimų dienoje "Į draugystę žaidimų taku", mokinių tarybos organizuotoje muzikinėje pertraukoje "Dainuojame draugams" ir kituose. Savaitė pasibaigė "geltonąja diena", kai visi, pasipuošę geltonos spalvos akcentais, susirinko nusifotografuoti bendrai nuotraukai "Saulutės šypsena".

Skaityti daugiau...

Mokykloje, kurioje kasdien bendraujame šypsodamiesi, patyčioms vietos nėra!

Informacija

Mūsų mokykla 2012 m. kovo 19-23 d. dalyvavo trečiojoje "Savaitės be patyčių" akcijoje. Šia akcija siekiama skatinti draugišką bendravimą bei mažinti patyčias. Iniciatyva suvienijo daugiau nei 1000-į Lietuvos bei užsienio lietuvių mokyklų, įvairių organizacijų, kurios visą savaitę kvietė diskutuoti apie patyčias ir jų prevenciją ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų gyvenime, dalyvauti įvairiuose renginiuose.

Skaityti daugiau...

Apie Olweus patyčių prevencijos programą

Informacija

patyciulogo

„Olweus“ patyčių prevencinę programą sukūrė Norvegijos psichologas profesorius Dan Olweus. Programos siekiamybė – kurti mokykloje tokią aplinką, kurioje suaugę imtųsi atsakomybės už tai, kad vaikai mokykloje nebūtų skriaudžiami ir jaustųsi saugūs. Tai yra tam tikras iššūkis mokykloje dirbantiems suaugusiems: jie turėtų tapti tinkamo elgesio modeliais ir būti autoritetais, užuot buvę autoritariškais. Šiurkštumo, prievartos, smurto, pagal „Olweus“ modelį, mokykloje neturėtų būti.

Informacija tėvams apie Olweus patyčių prevencijos programą >>

Skaityti daugiau...

Situacijų vaidinimas klasės valandėlėje

Informacija

Klasės valandėlę, skirtą Olweus patyčių prevencijos programai, 5d klasėje padėjo pravesti aštuntokai. Penktokų auklėtojos Gretos Kukenienės kvietimu valandėlėje dalyvavo 8a mokiniai, suvaidinę keletą situacijų „Naujokas klasėje“.

Skaityti daugiau...

Pagalba tėvams dėl patyčių prevencijos

Informacija

Didžiąją savo laiko dalį vaikai praleidžia mokykloje, todėl natūralu, kad čia jie susiduria ne vien tik su maloniomis situacijomis. Vaikams pamokų metu bendraklasiai trukdo susikaupti ir blaško dėmesį, pertraukų metu jie stebi įvairių formų patyčias, patys tampa aukomis ar smurtautojais. Parėję į namus, apie savo dienos nuotykius vaikai pasipasakoja tėvams. Ką daryti, jeigu tėvai dėl mokykloje kylančių problemų savo vaikui mažai gali patarti, o mokytojai ne visada pastebi patyčias tarp mokinių?

Skaityti daugiau...

   

Gimnazijos savitumas  

Įgyvendinami Katalikiškojo ugdymo sistemos sampratos elementai: liturgija, vertybinio ugdymo(si) programa, apimanti salezietišką prevencinę ugdymo sistemą, kryptingą meninį (muzikinį) ugdymą, rekolekcijas, socialinę-karitatyvinę veiklą.
   

Olweus sertifikatas  

"Vyturys" - sertifikuota Olweus vardo gimnazija 2015-2017 m.
   

Saugesnis internetas  

   

"Vyturio" pradinukai  

"Vyturio" gimnazijos pradinių klasių svetainė
   

Paauglių tėvams  

Tėvams apie paauglių elgseną, ryšio su vaikais stiprinimą bei psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevenciją
   

Vaikų linija  

Psichologinė pagalba vaikams ir paaugliams
   
© Kauno „Vyturio“ gimnazija, 2017 m.