Savaitės be patyčių dienoraštis

"Savaitės be patyčių 2012" dienoraštį kūrė:
tekstas - Jolanta Leonavičienė, fotografijos - Ona Kazakevičienė, Mantas Naktinis.

Šiais metais „Savaitė BE PATYČIŲ“ vyko kovo 19-25 dienomis. Respublikinės iniciatyvos "Savaitė BE PATYČIŲ 2012" partneriai organizavo įvairias veiklas, į kurias galėjo įsijungti Lietuvos mokyklos. Mūsų mokykloje, kaip ir pernai, susibūrė iniciatyvinė grupė, kuri pakvietė mokinius dalyvauti ne tik oficialiai skelbiamuose, bet ir mokytojų organizuojamose veiklose. Mokykloje vykstančios savaitės šūkis "Su šypsena prieš patyčias!" atsispindėjo visuose planuojamuose renginiuose: rytinėje sveikinimosi akcijoje "Paspausk draugui ranką", veiklose "Medalis draugui" ir "Draugystės knyga", kūrybinėje "Darbštuolių dirbtuvėlėje", stalo žaidimų dienoje "Į draugystę žaidimų taku", mokinių tarybos organizuotoje muzikinėje pertraukoje "Dainuojame draugams" ir kituose. Savaitė pasibaigė "geltonąja diena", kai visi, pasipuošę geltonos spalvos akcentais, susirinko nusifotografuoti bendrai nuotraukai "Saulutės šypsena".

Paspausk draugui ranką

Mokykloje "Savaitė be patyčių 2012" prasidėjo pirmadienį rytinio pasisveikinimo akcija "Paspausk draugui ranką". Prie įėjimo durų ankstų pirmadienio rytą puikiai nusiteikę 10d klasės mokiniai su auklėtoja Asta Davalgaite-Salama ir etikos mokytoja Rūta Byliene pasitiko besirenkančius į mokyklą mokinius ir mokytojus. Maloni šypsena, šiltas rankos paspaudimas ar draugiškas apsikabinimas daugeliui buvo netikėta staigmena.

Pradinėse klasėse sveikinimosi akciją perėmė ketvirtaklasiai - 4a klasės mokinukai su mokytoja J. Šturmiene. Jie ne tik savo draugams pradinukams ir mokytojoms stipriai spaudė ranką, bet palinkėti labo ryto nepabūgo ir direktoriaus pavaduotojai.

Rytinio pasisveikinimo akciją koordinavo informacinio centro vedėja O. Kazakevičienė. Ar ši graži sveikinimosi akcija taps tradicija, priklausys tik nuo mūsų pačių.

Medalis draugui

5a klasės auklėtoja J. Leonavičienė  savo auklėtiniams pasiūlė pagaminti medalius ir juos padovanoti savo draugams. Auklėtoja antradienį atsinešė namuose paruoštą sūrią tešlą ir pakvietė mokinius į mokomąją virtuvėlę. Pasilikę po pamokų vaikai pirmiausia lipdė medalius, kuriuos po to dar reikėjo iškepti orkaitėje. Niekas nežinojo, kaip turi atrodyti medalis draugui, todėl visi su malonumu fantazavo. Net direktoriaus pavaduotoja V.Belevičiūtė susidomėjo penktokų veikla ir kartu su vaikais nulipdė medalį. Kadangi medalius kepti reikėjo gana ilgai, auklėtoja pasiliko virtuvėlėje, o auklėtiniai išskubėjo į namus. Kitą dieną, kai medaliai atvėso, mokiniai juos išdekoravo guašu ir kitais dažais. Visą palangę nuklojo besišypsantys margaspalviai kūriniai, kiekvienas originalus ir nepakartojamas. Vargais negalais sulaukę, kol dažai išdžiūvo, prie jų kiekvienas pririšo spalvotus kaspinėlius. Pagaliau atėjo penktadienis, kai visi galėjo savo rankomis sukurtą draugystės medalį įteikti draugui. Daugelis vaikų jau nuo pradžių žinojo, kam padovanos savo medalį, o kiti apsisprendė tik vėliau. Draugystės medaliu penktokai apdovanojo ir mokyklos direktorę.

Kuriame "Draugystės knygą"

Kurti "Draugystės knygą" ėmėsi mokiniai iš 5b (auklėtoja N. Adomaitytė), 6f (auklėtoja L. Dovydienė) ir 7c (auklėtoja V. Paulaitienė) klasių. Vaikai užrašė savo mintis apie draugystę ir draugiškumą, nupiešė suolo draugo portretą, papasakojo apie geriausias draugų savybes.

"Draugystės knygų" paroda surengta Informaciniame centre.

Darbštuolių dirbtuvėlė

Sausainių kepyklėlę atidarė ir sausainius kepė 6b klasės berniukai. Iškeptais sausainiais pavaišino ne tik klasės auklėtoją A. Petronytę ir IT mokytoją J. Leonavičienę, bet ir savo klasės mergaites.

Į draugystę žaidimo taku

Stalo žaidimų diena "Į draugystę žaidimo taku" susidomėjo pradinukai. 4a klasės mokiniai į mokyklą atsinešė įvairiausių stalo žaidimų. Mokytoja J. Šturmienė stebėjo, kaip pertraukų metu vaikai mokėsi žaisti jiems dar nežinomus žaidimus, bendravo, lavino protinius sugebėjimus, įgūdžius, vertybes, vaizduotę.

Dainuojame draugams

Penktadienį ilgųjų pertraukų metu koncertavo mokyklos 11 klasių vaikinų estradinis ansamblis - solistas Matas Kaunietis, gitaristai Vladas Kofyrinas ir Linas Kulaitis, būgnininkas Augustinas Šalčius. Skambėjo pačių sukurtos ir jau žinomos dainos. "Karaoke dainų" popietę savo klasėje surengė septintoji b. Iš namų atsinešę visą reikalingą aparatūrą, mokiniai smagiai pasilinksmino.

Savaitės pabaigoje - bendra nuotrauka

Mokykloje "Savaitė be patyčių 2012" pasibaigė "Geltonąja diena". Visi, tą dieną pasipuošę geltonos spalvos akcentu, buvo pakviesti dalyvauti fotografavimosi akcijoje "Saulutės šypsena". Į "flašmobą" susirinko 10d, 8d, 7a, 7b, 7c, 7d, 6b, 6f, 5a, 5b, 5d klasių mokiniai, mokytojos, auklėtojos.

Štai kokia šauni besišypsanti saulutė atsirado ir vėl dingo:

ES paramos projektas

„Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001)