Skirkite 2% GMP

Pasinaudokite teise paskirti 2% sumokėto GMP Kauno "Vyturio" gimnazijai. Paramos gavėjo kodas 190136887.

Daugiau informacijos straipsnyje >>

   
   

Priėmimas 2018

Prašymus dėl priėmimo 2018–2019 m. m. į visas klases galima teikti:

  • nuotoliniu elektroniniu būdu https://imokykla.kaunas.lt
  • gimnazijoje elektroniniu būdu, padedant gimnazijos darbuotojui, atsakingam už mokinių priėmimą;
  • gimnazijoje pildant popierinę prašymo formą.

Mokiniai priimami iš visos Kauno miesto savivaldybės teritorijos. 
Raštinės darbo laikas I-V nuo 8 val. iki 16 val., tel.(837) 332572

   

Nuo šv. Martyno iki Trijų Karalių

Informacija

Šv. Martyno dienai skirtomis Šv. mišiomis Jėzuitų bažnyčioje ir eisena su žibintais senamiesčio gatvelėmis prasidėjo šventiniai renginiai, kuriuose dalyvavo ir vokiečių kalbą besimokantys mūsų gimnazijos mokiniai. Jie deklamavo eiles, dainavo, inscenizavo vokiečių kalba, o jiems noriai talkino savanorė Paulina Schulz iš Vokietijos. Jaunoji pagalbininkė supažindino mūsų mokinius su žiemos švenčių papročiais ir tradicijomis jos šalyje, aktyviai įsitraukė į šventinę programą, kurios metu ji grojo ukulėle, dainavo vokiškas dainas, o mūsų mokiniai galėjo ne tik pamatyti, išgirsti, bet ir patys tarti vokišką šventinį žodį.

Vokiečių kalbos mokytoja Danguolė Balvočienė

vokieciu2017

Socialinė veikla - geriems darbams ir atjautai

Informacija

Kauno "Vyturio" gimnazijos 7a klasės mokinių socialinė veikla šiais metais buvo turininga ir kupina gerų darbelių. Spalio mėnesį vykusioje "Maisto banko" socialinėje akcijoje savanoriavo net 14 septintokų - dalino pirkėjams akcijos skrajutes, rinko paaukotus produktus. Klasės mokiniai dalyvavo organizacijos "Rugutė" skelbtoje labdaros akcijoje. Akcijos "Knygų Kalėdos" metu nupirkome ir padovanojome knygą gimnazijos bibliotekai. Atsiliepėme į socialinės pedagogės kvietimą prisidėti prie akcijos "Gerumo nebūna per daug" ir paaukojome mokymosi priemonių bei saldumynų vargingiau gyvenantiems vaikams.

 2017 7a maistobankas

7a klasės mokiniai iki Kalėdų suskubo į gerų darbų kraitelę įsidėti dar vieną darbelį - gruodžio 20 dieną po pamokų apsilankėme Kauno rajono vaikų dienos centre "Neveronys". Mažuosius VKC lankytojus septintokai pradžiugino "Mažojo princo" inscenizacija, dainomis, kalėdinėmis dovanėlėmis ir naminių meduolių dekoravimo pamokėle. Vaikučiai mums atsidėkojo pačių pagamintomis atvirutėmis ir kukliomis vaišėmis.

2017 7a vdcentre

Mokomės būti geresni, mokomės būti brandesni.

Klasės vadovė Jolanta Leonavičienė

Nuostabi kalėdinė akcija „Gerumas mus vienija“

Informacija

Dėkojame visiems – mokiniams, tėveliams, mokytojams ir kitiems prisidėjusiems prie Kalėdinės „Gerumas mus vienija“ akcijos. Jūsų atvertos širdelės ir pasidalintas gerumas ir dovanėlės padėjo patirti kalėdinį džiaugsmą ne vienai šeimai.
Su gimnazijos nykštukais aplankėme 40 vaikų, dovanojome Jūsų nuoširdžius linkėjimus, šiltas ir saldžias dovanėles. Mažųjų veidai švytėjo iš laimės, be galo džiaugėsi staigmenomis: dovanomis, Kalėdų seneliu, Snieguole, nykštukais. Atsidėkodami šiltomis, nuoširdžiomis šypsenomis vaikai prašė visiems perduoti linkėjimus ir kalėdinius sveikinimus.

Mokiniai, dalyvavę akcijoje ir išgyvenę dovanojimo džiaugsmą, sakė: „Gera daryti gera“. Jūsų dėka išgyvenome tikrą Kalėdinį stebuklą!

2017 gerumas
Nuoširdų AČIŪ tariame:
1c klasei
2a klasei
2c klasei
3c klasei
6b klasei
7a klasei
7c klasei
IIa klasei
1a Ugnei Pečiulytei
1a Džiugui Gudžiūnui
2a Jokūbui Antanaičiui
3b Jonui Petruliui
3c Rokui Mengaudui
5a Linui Tamošiūnui
5a Elvinui Mikušauskui
5b Paulinai Balčiūnaitei
6d Ramintai Bikulytei
7a Domantui Šiaudvyčiui
7b Kamilei Paškevičiūtei
8b Gerardui Danišauskui
8d Tomui Jurevičiui
Ia Almantui Jukniui
Mokytojai Vidai Saikienei
Mokytojai Jurgai Jurčienei
Mokytojai Dovilei Maliauskienei
Mokytojai Rūtai Donauskienei
Mokytojai Daliai Ziberkaitei
Mokytojai Jolantai Narauskienei
Mokytojai Jolantai Žemaitienei
Bibliotekos vedėjai Onutei Kazakevičienei
Pavaduotojai Jurgai Burneikienei
Sveikatos specialistei Neringai Stankaitienei

Socialinė pedagogė Irma Čiapaitė

Žmogus be namų. Kam tai rūpi?

Informacija

caritas plakatas

Šie žodžiai pasitiko mus pravėrus Carito „Ateik ir sušilk“ dienos centro duris. Mums rūpi! Taip pasakė „Vyturiukai“, 8d klasės mokiniai, kurie netradicinę ugdymo dieną skyrė padėti benamystę išgyvenantiems žmonėms.
Partizanų gatvėje įsikūręs dienos centras - valgykla kas dieną sulaukia apie 300 benamių ar skurdžiai gyvenančių žmonių iš viso miesto, kurie čia užsuka praleisti laiką, pabendrauti, pavalgyti šilto maisto ar tiesiog sušilti. Šiame dienos centre savanorių pagalba yra būtina, todėl centro darbuotojai atviromis širdimis pasitiko būrį gimnazistų. Mokiniai noriai ir atsakingai vykdė jiems paskirtas veiklas: padėjo valyti dienos centro valgyklos ir virtuvės patalpas, gamino iš medžio kryželius, rūšiavo knygas, paaukotus žmonių rūbus, gamino advento kalendorių ir net tvarkė administracijos dokumentus. Carito darbuotojai labai džiaugėsi mokinių darbu ir geranoriškumu. Gera daryti gera!

Kviečiame atverti savo širdis geriems darbams, prisijungiant prie Caritas organizuojamos veiklos. Daugiau informacijos apie šį dienos centrą „Ateik ir sušilk“ rasite facebook paskyroje: https://www.facebook.com/caritas.dc.partizanu5/

Gerumo nebus per daug! Prasmingo artėjančio Advento laiko!

Tikybos mokytoja, 8d klasės auklėtoja, V. Petrulienė

caritas 8d

Gimnazijos savanorystės patirties pristatymas respublikinėje parodoje "Mokykla 2017"

Informacija

Vilniuje "Litexpo" rūmuose lapkričio 24-25 dienomis vyko 7-oji mokyklų įrangos, mokymo priemonių ir technologijų paroda "Mokykla 2017". Tai svarbiausias Lietuvos švietimo bendruomenės metų renginys. Jame susitinka, mokosi, diskutuoja ir gerąja patirtimi dalijasi mokyklų steigėjai, švietimo centrų ir mokyklų vadovai, verslo įmonių ir nevyriausybinių organizacijų atstovai, mokytojai, mokiniai ir jų tėvai. Parodoje gyvai ir interaktyviai pristatomi ugdymo(si) metodai, paslaugos švietimui, demonstruojamos naujausios mokymo(si) priemonės ir technologijos, aptariami mokyklose realiai veikiantys pavyzdžiai ir sėkmės istorijos.

Kauno "Vyturio" gimnazijos komanda - administracija, mokytojai, tarptautinės savanorės ir mokiniai - šioje parodoje pristatė savanoriškos veiklos savo mokykloje sėkmės istoriją "Savanori...auk" renginyje "Mokykla be sienų. Mokykla ir bendruomenė. Ką jos reiškia viena kitai?". Taip pat parodoje mokytojai ir mokiniai susipažino su kitų mokyklų stendais, dalyvavo susitikime su ŠMM ministre, įvairiuose edukaciniuose užsiėmimuose, apžiūrėjo švietimui siūlomas naujausių technologijų ir inovacijų priemones.

Direktoriaus pavaduotoja Ina Petkevičienė pastebėjo, kad "komanda garbingai atstovavo savo gimnazijai. Brandu, nes pristatyme kartu dalyvavo mokiniai ir mokytojai! Šiai dienai to labiausiai reikia: pasitikėjimo vieni kitais, pagarbos, bendradarbiavimo. Tik kartu visi galime pasiekti puikių rezultatų."

Gimnazijos savanorystės patirties pristatymas respublikinėje parodoje "Mokykla 2017", 2017-11-24 (pranešimo "Savanori...auk" medžiaga)

Kviečiame susipažinti su gimnazijos pristatymo video medžiaga.

 

litexpo2017 

Metodinės tarybos pirmininkė Jolanta Leonavičienė

Savanorės Hanna ir Paulina pas pradinukus

Informacija

savanores2017

Šiais mokslo metais ir vėl turime dvi šaunias savanores iš Vokietijos ir Ukrainos. Paulina Schulz ir Hanna Kornilenko savanoriaus mūsų gimnazijoje pusę metų. Jos atvyko į Lietuvą per savanoriškos veiklos organizaciją "A.C Patria".

savanores1 collage

Savanorės pristato savo šalių kultūrą pradinėje mokykloje. Jos taip pat padeda mokiniams ruošti anglų kalbos namų darbus.

savanores2 collage

Savanorė Paulina tris kartus per savaitę po pamokų moko pradinukus anglų ir vokiečių kalbų.

savanores3 collage

Paulinos Schulz tutorė, anglų kalbos mokytoja Greta Kukenienė

 

Padėka savanorėms

Informacija

Gimnazijos direktorė gavo elektroninę padėką iš VšĮ "Penkta koja" , skirtą mokinėms už savanoriavimą gyvūnų prieglaudoje:

Dėkojame Kauno "Vyturio" gimnazijos mokinėms Brigitai Karaliūtei, Monikai Bartuškaitei ir Liepai Grybaitei bei KTU gimnazijos mokinei Gretai Bujanauskaitei už ne vieno šeštadienio nuoširdų darbą ir mums bei mūsų globotiniams daug reiškiančią pagalbą Garliavoje. Norime visiems tėvams ir mokykloms palinkėti tokių augančių šaunių ir rūpestingų mergaičių, o mokytojams padėkoti už minėtųjų mokinukių ugdymą. O, kad tokių būtų vis daugiau...

Šuniukų puokštė tik Jums, mielosios mūsų padėjėjos!

suniukai

Mokomės kalbų su savanorėmis Martina ir Natalie

Informacija

Kovo mėnesį savanorės Martina ir Natalie paruošė "Bingo" žaidimą 3-8 klasių mokiniams. Pradinukai šį žaidimą žaidė italų-anglų kalbomis,  o vyresnių klasių mokiniams buvo paruoštas iššūkis trimis  kalbomis: anglų-italų-vokiečių.

bingo1 m

bingo2 m

Ką veikia savanorės Natalie ir Martina gimnazijoje

Informacija

Vasario pradžioje gimnazijoje apsilankė savanorės Martinos sesuo dvynė ir jaunesnis brolis. Pradinių klasių mokiniams buvo tikras iššūkis atpažinti, kuri yra Martina, o kuri yra jos sesuo dvynė. Ketvirtokai ir penktokai drąsiai bendravo su svečiais iš Italijos.

 savan1

Pradinėje mokykloje prailgintos grupės mokiniai  po pamokų laukia Martinos. Jie kartu žaidžia žaidimus, atlieka anglų kalbos namų darbus. Džiugu, kad bendra veikla su savanore skatina pradinių klasių mokinukus mokytis anglų kalbos. Taip pat vaikai padeda Martinai suprasti lietuviškus žodžius ir kantriai moko teisingai ištari atskirus žodžius ar sakinius.

 savan3

Vasario 20 - kovo 03 dienomis savanorė Natalie iš Austrijos ir Martina iš Italijos parengė bendrą projektą apie savo šalių karnavalų tradicijas. Savanorės savo šalių karnavalų tradicijas pristatė  antrų-ketvirtų klasių mokiniams. Vaikai ragavo "fritelle" ir "kropfen". Klausydami apie šių šalių kultūras ieškojome panašumų ir skirtumų su mūsų lietuviškomis įvairių švenčių tradicijomis. Itališkas skanėstas "chiacchiere" išvertus į lietuvių kalbą reiškia "trumpas pokalbis". Tokius pačius žagarėlius vaikai ragauja ir lietuviškoje virtuvėje.
Mažuosius sugraudino istorija apie Arlekiną. Martina papasakojo kaip klasės draugai padėjo Arlekinui pasiruošti karnavalui. Kiekvienas atnešė po skiautelę medžiagos iš savo kostiumo, o Arlekino mama pasiuvo margaspalvį drabužį.

 savan2

 Kai kuriems teko pasitikrinti geografijos žinias ir kartu su Natalie "kraustytis" iš Australijos į Austriją. Austrijoje šokinėjančių kengūrų nepamatėme, bet išsiaiškinome, kur gyvena Natalie.

 savan5

Savanorė Martina kartu su mūsų gimnazijos bendruomene paminėjo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną.

 savan6

Anglų kalbos mokytoja Greta Kukenienė, savanorės Martinos globėja

Technologijų pamokos su savanorėmis Natalie ir Martina

Informacija

Turėdami galimybę bendrauti su gimnazijoje dirbančiomis savanorėmis Natalie iš Austrijos ir ir Martina iš Italijos, gruodžio mėnesį pakvietėme jas į netradicines technologijų pamokas, kuriose vieni kitus galėjome supažindinti su savo šalių virtuvėmis.

Pirmajame susitikime 6d klasės mokinės mitybos pamokose pristatė tradicinius lietuviškus patiekalus. Su mūsų viešniomis gaminome tradicinį Dzūkijos regiono pasninko valgį – grikius su grybų užpilu. Vaišinomės tradiciniu lietuvišku desertu - obuolių sūriu, saldžiu varškės sūriu. O juoda lietuviška duona mūsų viešnioms pasirodė "labai stipraus" skonio – jų šalyse tokia duona tiesiog nekepama.

Savanorė Natalie su 5d klasės mokinėmis gamino kelis tradicinius Austrijos patiekalus - "Spaetzle" ir desertą "Kaiserschmarrn" su obuolių uogiene. Abu patiekalai mergaitėms buvo visiškai netikėti, išskyrus obuolienę, kuri Austrijoje patiekiama su tradiciniu desertu "Kaiserschmarrn". Sužinojome, kad tradiciniai austriški patiekalai neatsiejami nuo gyvenimo kalnuose, jie yra lengvai paruošiami ir kaloringi.

Skambant gražiausioms itališkoms dainoms padedami savanorės Martinos su dideliu malonumu gaminome itališką "Pastą" ir mini-picas. 5d klasės mokinės labai greitai pasiskirstė darbus: kas pjaustė pomidorus, kas kumpį, kas mocarelos sūrį, kepė, maišė... Darbas virtuvėlėje tiesiog virė – tikra itališka atmosfera. Visi buvome patenkinti skaniu rezultatu, maloniai bendravome prie stalo ir džiaugėmės, kad galime praktiškai pažinti kitų šalių tradicijas.

Pamokų akimirkos - nuotraukose.

Technologijų mokytoja Rita Pocienė

 

Technologijų pamokos, 2016

 

Savanorės Natalie Advento kalendorius

Informacija

Adventas – ramybės ir susikaupimo laikotarpis. Daugiau laiko skirti kasdieniams apmąstymams mus pakvietė savanorė iš Austrijos Natalie, kartu su mokiniais sukūrusi Advento kalendorių. Natalie kalendoriaus idėją atsivežė iš savo mokyklos ir tikisi, kad ši tradicija tęsis mūsų gimnazijoje ir kitąmet.

Advento kalendorių būna įvairių. Komerciniuose dažniausiai slepiasi šokolado gabalėlis. Užsienyje prieš Kalėdas kai kuriuose miestuose įrengiami ir kelių metrų aukščio Advento kalendoriai. Natalie Advento kalendorius – piešti mūsų mokinių darbeliai, kurie buvo keičiami kiekvieną dieną. Mokiniai ir mokytojai galėjo kasdienybės skubėjime stabtelėti minutėlei ir pamąstyti, suprasti akimirkos trapumą. Diena praėjo, ryt – kitas paveikslėlis.

Širdies šiluma, kurią savanorė sudėjo į Advento kalendorių – geriausia Kalėdinė dovana. Ačiū tau, Natalie!

Anglų kalbos mokytoja Vilma Gudelienė

advento1

advento2

   

Gimnazijos savitumas  

Įgyvendinami Katalikiškojo ugdymo sistemos sampratos elementai: liturgija, vertybinio ugdymo(si) programa, apimanti salezietišką prevencinę ugdymo sistemą, kryptingą meninį (muzikinį) ugdymą, rekolekcijas, socialinę-karitatyvinę veiklą.
   

Olweus sertifikatas  

"Vyturys" - sertifikuota Olweus vardo gimnazija 2015-2017 m.
   

Saugesnis internetas  

   

Paauglių tėvams  

Tėvams apie paauglių elgseną, ryšio su vaikais stiprinimą bei psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevenciją
   

Vaikų linija  

Psichologinė pagalba vaikams ir paaugliams
   
© Kauno „Vyturio“ gimnazija, 2018 m.