Ką veikia savanorės Natalie ir Martina gimnazijoje

Vasario pradžioje gimnazijoje apsilankė savanorės Martinos sesuo dvynė ir jaunesnis brolis. Pradinių klasių mokiniams buvo tikras iššūkis atpažinti, kuri yra Martina, o kuri yra jos sesuo dvynė. Ketvirtokai ir penktokai drąsiai bendravo su svečiais iš Italijos.

savan1

Pradinėje mokykloje prailgintos grupės mokiniai  po pamokų laukia Martinos. Jie kartu žaidžia žaidimus, atlieka anglų kalbos namų darbus. Džiugu, kad bendra veikla su savanore skatina pradinių klasių mokinukus mokytis anglų kalbos. Taip pat vaikai padeda Martinai suprasti lietuviškus žodžius ir kantriai moko teisingai ištari atskirus žodžius ar sakinius.

savan3

Vasario 20 - kovo 03 dienomis savanorė Natalie iš Austrijos ir Martina iš Italijos parengė bendrą projektą apie savo šalių karnavalų tradicijas. Savanorės savo šalių karnavalų tradicijas pristatė  antrų-ketvirtų klasių mokiniams. Vaikai ragavo "fritelle" ir "kropfen". Klausydami apie šių šalių kultūras ieškojome panašumų ir skirtumų su mūsų lietuviškomis įvairių švenčių tradicijomis. Itališkas skanėstas "chiacchiere" išvertus į lietuvių kalbą reiškia "trumpas pokalbis". Tokius pačius žagarėlius vaikai ragauja ir lietuviškoje virtuvėje.
Mažuosius sugraudino istorija apie Arlekiną. Martina papasakojo kaip klasės draugai padėjo Arlekinui pasiruošti karnavalui. Kiekvienas atnešė po skiautelę medžiagos iš savo kostiumo, o Arlekino mama pasiuvo margaspalvį drabužį.

savan2

Kai kuriems teko pasitikrinti geografijos žinias ir kartu su Natalie "kraustytis" iš Australijos į Austriją. Austrijoje šokinėjančių kengūrų nepamatėme, bet išsiaiškinome, kur gyvena Natalie.

savan5

Savanorė Martina kartu su mūsų gimnazijos bendruomene paminėjo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną.

savan6

Anglų kalbos mokytoja Greta Kukenienė, savanorės Martinos globėja

ES paramos projektas

„Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001)