Skirkite 2% GMP

Pasinaudokite teise paskirti 2% sumokėto GMP Kauno "Vyturio" gimnazijai. Paramos gavėjo kodas 190136887.

Daugiau informacijos straipsnyje >>

   
   

Priėmimas 2018

Prašymus dėl priėmimo 2018–2019 m. m. į visas klases galima teikti:

  • nuotoliniu elektroniniu būdu https://imokykla.kaunas.lt
  • gimnazijoje elektroniniu būdu, padedant gimnazijos darbuotojui, atsakingam už mokinių priėmimą;
  • gimnazijoje pildant popierinę prašymo formą.

Mokiniai priimami iš visos Kauno miesto savivaldybės teritorijos. 
Raštinės darbo laikas I-V nuo 8 val. iki 16 val., tel.(837) 332572

   

Tarptautinės STEAM patirties išbandymo ataskaita

Informacija

Mūsų gimnazijos tiksliųjų mokslų, informatikos, gamtos mokslų ir technologijų mokytojai 2016 m. kovo-spalio mėnesiais dalyvavo tarptautiniame MARCH (STEAM) projekte, kurio metu išbandė vieną iš pasiūlytų gerosios patirties scenarijų. Šiuo projektu buvo siekiama sudominti mokinius moksline veikla ir surasti naujų mokymosi būdų, kad mokslas taptų patrauklesnis ir malonesnis mokiniams.

Džiaugiamės, kad jau paskelbtoje MARCH (STEAM) projekto ataskaitoje tarp 145 mokyklų iš Lietuvos ir kitų Europos šalių minima ir "Vyturio" gimnazija.  Apie Lietuvos patirtį rašoma ataskaitos 58-67 puslapiuose (anglų kalba).

Šaltinis - https://sciencemarch.eu

IT mokytoja J. Leonavičienė

STEAM mokslo diena

Informacija

Kauno "Vyturio" gimnazija dalyvauja tarptautinio MARCH projekto gerųjų patirčių išbandyme, kurį organizuoja Ugdymo plėtotės centras. Šiuo projektu siekiama sudominti mokinius moksline veikla, atskleisti jiems mokslo reikšmę kasdieniam gyvenimui ir pritaikymą sprendžiant vietos bendruomenių darnaus vystymosi problemas ir taip prisidėti prie mokslo populiarinimo.

Mūsų gimnazijos mokytojų komanda, pasirinkusi išbandyti tarptautinį scenarijų "Mokslo diena", rugsėjo 30 dieną surengė vyturiečiams "STEAM mokslo dieną".

stem komanda

Mokytojų komanda: chemijos mokytoja Jolanta Žemaitienė, technologijų mokytoja Aušrelė Petronytė, bibliotekos vedėja Ona Kazakevičienė, IT mokytoja Jolanta Leonavičienė, biologijos mokytoja Irena Šidlauskienė, fizikos mokytoja Regina Rupkutė.

"STEAM mokslo diena" - tai mokymasis per žaismę, realių dalykų išbandymą, skirtingų mokslų žinių pritaikymas, jų integracija ir praktinis panaudojimas, o ne tik teorinis paskaitymas vadovėlyje. Šią dieną antrojo aukšto koridorius buvo paverstas tikra mokslo laboratorija.  Ilgųjų pertraukų metu mokiniai demonstravo fizikos bandymus, chemijos ir biologijos integruotą eksperimentą, dalyvavo robotiados dirbtuvėse, triūsė technologijų virtuvėje, pristatė sukurtus reportažus ir mokslinius pranešimus. 

Fizikos bandymus demonstravo mokytojos parengti šeštokai. Mokiniai parodė, kaip sukurti spalvų spektrą, pilstė įvairius skysčius, kurie nesusimaišė, bet išsisluoksniavo, tuo nustebindami susirinkusius pradinukus.

steam4 

Efektyviai, nors ir labai greitai, įvyko netikėtas vulkano išsiveržimas. 

steam3

Į chemijos ir biologijos eksperimentą "Augalų spalvų pokytis rūgščioje, neutralioje ir šarminėje terpėje" mokytojos su I gimnazijinės klasės mokinėmis atsinešė augalų lapų, žiedų ir vaisių.

steam5

Piešimas įvairiais augalais ant specialiai apdorotų popieriaus lapų sudomino žiūrovus ir jie patys panoro išbandyti šį neįprastą piešimo metodą.

steam6

Technologijų mokytoja su mokiniais visus kvietė paskanauti arbatų.

steam2

Pagal skonį, spalvą ir kvapą ragautojams reikėjo nustatyti, iš kokių žolelių padarytas gėrimas, o pauostę specialius maišelius turėjo atspėti, kas yra paslėpta viduje. Ši užduotis buvo pakankamai sunki ne tik susirinkusiems vaikams, bet ir mokytojams.

 steam1

Informaciniame centre gimnazistai galėjo susipažinti su kitų mokinių sukurtais reportažais apie mokslo festivalyje "Erdvėlaivis Žemė" užfiksuotas įdomiausias akimirkas ir išklausyti abiturienčių  R.Stabingytės ir K.Bieliauskaitės pranešimą "Bakterinės celiuliozės plėvelė - alternatyva natūraliai odai".

Didžiausio susidomėjimo "Mokslo dienoje" sulaukė robotiados dirbtuvės. Robotai mūsų gimnazijoje dar naujiena, todėl daug kas norėjo ne tik juos valdyti, bet ir pamėginti programuoti patys.

steam7

Programavimo subtilybes perprato ir aštuntokai, ir jaunesni mokiniai, ir greitai klasėje važinėjo jų pačių užprogramuoti robotukai. Kol vieni mokiniai stebėjo grojantį metalofonu robotą, kiti smalsiai apžiūrinėjo 3D spausdintuvą. Daugelis norėjo gauti šiuo spausdintuvu atspausdintų figūrėlių, tačiau jos kaip prizai atiteko tiems, kas teisingai atsakė į viktorinos klausimus. 

steam8

Mokytojai ir mokiniai, pakvietę gimnazijos bendruomenę į "STEAM mokslo dieną", tikisi, kad  jiems pavyko pakeisti pasenusį požiūrį į gamtos, technologijų ir inžinerijos mokslus - iš sausų ir nuobodžių į patrauklius, praktiškus ir įtraukiančius. 

IT mokytoja J.Leonavičienė, STEAM komandos vadovė

 

Renginio nuotraukų albumas
(Norėdami peržiūrėti albumą, spauskite ant žemiau esančios nuotraukos)

STEAM mokslo diena

 

Gimnazistai mokslo festivalyje "Erdvėlaivis Žemė"

Informacija

Šiais mokslo metais "Vyturio" gimnazija tapo mokslo populiarinimo festivalio "Erdvėlaivis Žemė" partneriais ir prisijungė prie organizatorių komandos. Todėl STEAM dalykų mokytojai, ruošdamiesi išbandyti tarptautinio projekto MARCH gerosios patirties scenarijų, pasiūlė surengti gimnazijoje netradicinio ugdymo dieną, įprastas pamokas pakeičiant į mokslo populiarinimo festivalio "Erdvėlaivis Žemė" užsiėmimus.

Mokytojai iš anksto susipažino su festivalio renginiais ir užregistravo mokinių grupes į paskaitas, laboratorinius užsiėmimus, eksperimentus ir kitas veiklas KTU "Santakos slėnyje" ir KTU fakultetuose, VDU Menų fakultete, Kauno kolegijoje, Kauno tvirtovės VII forte, Kauno botanikos sode ir kitose festivalio vietose.

Rugsėjo 9 d. atvykę su mokiniais į renginius, jie galėjo iš arti pamatyti ir išgirsti, ką įdomaus ir svarbaus veikia mokslininkai, kokie nauji išradimai netrukus paįvairins mūsų gyvenimą, kokias mokslo mįsles pavyko įminti. I-IV klasių gimnazistai domėjosi gynybos technologijomis krašto apsaugai ir ką statybininkai veikia vieno kilometro aukštyje, sužinojo, kaip padeda matematika kriminalistikoje, kokia medijų įtaka visuomenei, gavo 10 patarimų kaip fotografuoti, susipažino su kompiuterių tinklų administratoriaus kasdienybe ir daugybe kitų mokslo naujienų. Gimnazijos I-II klasių mokiniai dvi dienas savanoriavo festivalio renginiuose ir gavo daug padėkų iš organizatorių už nuoširdžią pagalbą.

Didžiausio susidomėjimo tarp 5-8 klasių mokinių sulaukė Kauno tvirtovės VII forte vykusi mokslo populiarinimo šventė "Mokslas kitomis spalvomis. Atrask. Pažink. Išbandyk". Mokiniai ne tik stebėjo bandymus, apžiūrinėjo stendus, bet ir fotografavo bei filmavo. Sugrįžę į mokyklą jie sukūrė nedidelius reportažus "Mano diena mokslo festivalyje".

Netradicinio ugdymo diena surengta bendradarbiaujant su socialiniais partneriais viešąja įstaiga „ Mokslas ir inovacijos visuomenei".

Peržiūrėkite mokinių sukurtus reportažus paspaudę šią nuorodą >>

IT mokytoja J.Leonavičienė

7fortas 2

7fortas 1

Naujas ROBOTIKOS būrelis gimnazijoje

Informacija

robotikos laikas

 Informacinis susitikimas 3-6 klasių vaikams ir tėveliams — rugsėjo 7 d. 18 val. 210 kabinete. 

Papildoma informacija teikiama tel. 868802616.

 Kvietimas į būrelį:

robot skelb2016

Gimnazijos STEAM entuziastai Vilniuje

Informacija

Šeštadienį, gegužės 28 d., Energetikos ir technikos muziejuje Vilniuje įvyko pirmasis Vilnius Mini Maker Faire, suburiantis techninius kūrėjus, technologijų entuziastus, kūrėjus, švietėjus, mokslo klubus, inžinierius, menininkus, studentus ir moksleivius. Renginys skirtas kūrybai plačiąja prasme – jis apjungia mokslą, technologijas, verslą, meną, amatus ir pasidaryk-pats (angl. Do-It-Yourself) iniciatyvas. 

Šiame festivalyje apsilankė ir nedidelis būrelis "Vyturio" gimnazijos STEAM entuziastų mokytojų ir mokinių, panorusių savo akimis pamatyti kitų mokinių sukonstruotus veikiančius modelius. Bendravimas su kūrėjais ir technikais mūsų gimnazistams įkvėpė kūrybinių idėjų, suteikė pasitikėjimo savo jėgomis, o mokytojai užmezgė naudingų pažinčių ateičiai.

Apsilankymas "meikerių" festivalyje - tai pirmasis žingsnis įgyvendinant "Vyturio" gimnazijos STEAM mokslo populiarinimo scenarijų "Mokslo diena". Ši veikla organizuojama dalyvaujant tarptautinio MARCH projekto gerųjų patirčių išbandyme.

IT mokytoja Jolanta Leonavičienė, STEAM komandos vadovė

 vilnius maker

 

STEAM veiklų laiko juosta

Informacija

 Kauno "Vyturio" gimnazijos mokytojų komanda, pasirinkusi išbandyti projekto MARCH tarptautinį gerosios patirties scenarijų "Mokslo diena", suplanavo renginių ciklą "Mokslo fiesta".

mokslo timeline

 

 

Tarptautinės STEAM patirties išbandymas

Informacija

steam

Kauno "Vyturio" gimnazija kartu su kitomis 23 Lietuvos mokyklomis - STEAM* entuziastėmis - išbandys tarptautinę gerąją patirtį. Iš siūlomų gerųjų patirčių scenarijų mes pasirinkome veiklas "Mokslo diena" ir "STEAM Ambasadoriai". Projekte dalyvauti pasiryžo 6 matematikos, gamtos mokslų, informatikos ir technologijų mokytojai ir 60 mokinių, kurie gilins matematikos, gamtos mokslų, technologijų ir skaitmeninę kompetencijos.

Ugdymo plėtotės centras įgyvendina tarptautinį Europos Komisijos Mokymosi visą gyvenimą programos projektą MARCH (angl. Make Science Real in Schools). Šiuo projektu siekiama sudominti mokinius moksline veikla, atskleisti jiems mokslo reikšmę kasdieniam gyvenimui ir pritaikymą sprendžiant vietos bendruomenių darnaus vystymosi problemas ir taip prisidėti prie mokslo populiarinimo.

Mokyklų, dalyvaujančių MARCH projekto gerųjų patirčių išbandyme, sąrašas

steam mokyklos

Daugiau informacijos rasite UPC svetainėje.

* STEAM santrumpa žymi gamtos mokslų (angl. – Science), technologijų  (angl. – Technology),  inžinerijos (angl. – Engineering), meno/dizaino (angl. – Art) ir matematikos (angl. – Mathematics) sritis.

IT mokytoja J. Leonavičienė

   

Gimnazijos savitumas  

Įgyvendinami Katalikiškojo ugdymo sistemos sampratos elementai: liturgija, vertybinio ugdymo(si) programa, apimanti salezietišką prevencinę ugdymo sistemą, kryptingą meninį (muzikinį) ugdymą, rekolekcijas, socialinę-karitatyvinę veiklą.
   

ES paramos projektas  

„Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001)
   

Olweus sertifikatas  

"Vyturys" - sertifikuota Olweus vardo gimnazija 2015-2017 m.
   

Saugesnis internetas  

   

Paauglių tėvams  

Tėvams apie paauglių elgseną, ryšio su vaikais stiprinimą bei psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevenciją
   

Vaikų linija  

Psichologinė pagalba vaikams ir paaugliams
   
© Kauno „Vyturio“ gimnazija, 2018 m.