Gimnazistai mokslo festivalyje "Erdvėlaivis Žemė"

Šiais mokslo metais "Vyturio" gimnazija tapo mokslo populiarinimo festivalio "Erdvėlaivis Žemė" partneriais ir prisijungė prie organizatorių komandos. Todėl STEAM dalykų mokytojai, ruošdamiesi išbandyti tarptautinio projekto MARCH gerosios patirties scenarijų, pasiūlė surengti gimnazijoje netradicinio ugdymo dieną, įprastas pamokas pakeičiant į mokslo populiarinimo festivalio "Erdvėlaivis Žemė" užsiėmimus.

Mokytojai iš anksto susipažino su festivalio renginiais ir užregistravo mokinių grupes į paskaitas, laboratorinius užsiėmimus, eksperimentus ir kitas veiklas KTU "Santakos slėnyje" ir KTU fakultetuose, VDU Menų fakultete, Kauno kolegijoje, Kauno tvirtovės VII forte, Kauno botanikos sode ir kitose festivalio vietose.

Rugsėjo 9 d. atvykę su mokiniais į renginius, jie galėjo iš arti pamatyti ir išgirsti, ką įdomaus ir svarbaus veikia mokslininkai, kokie nauji išradimai netrukus paįvairins mūsų gyvenimą, kokias mokslo mįsles pavyko įminti. I-IV klasių gimnazistai domėjosi gynybos technologijomis krašto apsaugai ir ką statybininkai veikia vieno kilometro aukštyje, sužinojo, kaip padeda matematika kriminalistikoje, kokia medijų įtaka visuomenei, gavo 10 patarimų kaip fotografuoti, susipažino su kompiuterių tinklų administratoriaus kasdienybe ir daugybe kitų mokslo naujienų. Gimnazijos I-II klasių mokiniai dvi dienas savanoriavo festivalio renginiuose ir gavo daug padėkų iš organizatorių už nuoširdžią pagalbą.

Didžiausio susidomėjimo tarp 5-8 klasių mokinių sulaukė Kauno tvirtovės VII forte vykusi mokslo populiarinimo šventė "Mokslas kitomis spalvomis. Atrask. Pažink. Išbandyk". Mokiniai ne tik stebėjo bandymus, apžiūrinėjo stendus, bet ir fotografavo bei filmavo. Sugrįžę į mokyklą jie sukūrė nedidelius reportažus "Mano diena mokslo festivalyje".

Netradicinio ugdymo diena surengta bendradarbiaujant su socialiniais partneriais viešąja įstaiga „ Mokslas ir inovacijos visuomenei".

Peržiūrėkite mokinių sukurtus reportažus paspaudę šią nuorodą >>

IT mokytoja J.Leonavičienė

7fortas 2