Skirkite 2% GMP

Pasinaudokite teise paskirti 2% sumokėto GMP Kauno "Vyturio" gimnazijai. Paramos gavėjo kodas 190136887.

Daugiau informacijos straipsnyje >>

   
   

Priėmimas 2018

Prašymus dėl priėmimo 2018–2019 m. m. į visas klases galima teikti:

  • nuotoliniu elektroniniu būdu https://imokykla.kaunas.lt
  • gimnazijoje elektroniniu būdu, padedant gimnazijos darbuotojui, atsakingam už mokinių priėmimą;
  • gimnazijoje pildant popierinę prašymo formą.

Mokiniai priimami iš visos Kauno miesto savivaldybės teritorijos. 
Raštinės darbo laikas I-V nuo 8 val. iki 16 val., tel.(837) 332572

   

STEAM mokslo diena

Informacija

Kauno "Vyturio" gimnazija dalyvauja tarptautinio MARCH projekto gerųjų patirčių išbandyme, kurį organizuoja Ugdymo plėtotės centras. Šiuo projektu siekiama sudominti mokinius moksline veikla, atskleisti jiems mokslo reikšmę kasdieniam gyvenimui ir pritaikymą sprendžiant vietos bendruomenių darnaus vystymosi problemas ir taip prisidėti prie mokslo populiarinimo.

Mūsų gimnazijos mokytojų komanda, pasirinkusi išbandyti tarptautinį scenarijų "Mokslo diena", rugsėjo 30 dieną surengė vyturiečiams "STEAM mokslo dieną".

stem komanda

Mokytojų komanda: chemijos mokytoja Jolanta Žemaitienė, technologijų mokytoja Aušrelė Petronytė, bibliotekos vedėja Ona Kazakevičienė, IT mokytoja Jolanta Leonavičienė, biologijos mokytoja Irena Šidlauskienė, fizikos mokytoja Regina Rupkutė.

"STEAM mokslo diena" - tai mokymasis per žaismę, realių dalykų išbandymą, skirtingų mokslų žinių pritaikymas, jų integracija ir praktinis panaudojimas, o ne tik teorinis paskaitymas vadovėlyje. Šią dieną antrojo aukšto koridorius buvo paverstas tikra mokslo laboratorija.  Ilgųjų pertraukų metu mokiniai demonstravo fizikos bandymus, chemijos ir biologijos integruotą eksperimentą, dalyvavo robotiados dirbtuvėse, triūsė technologijų virtuvėje, pristatė sukurtus reportažus ir mokslinius pranešimus. 

Fizikos bandymus demonstravo mokytojos parengti šeštokai. Mokiniai parodė, kaip sukurti spalvų spektrą, pilstė įvairius skysčius, kurie nesusimaišė, bet išsisluoksniavo, tuo nustebindami susirinkusius pradinukus.

steam4 

Efektyviai, nors ir labai greitai, įvyko netikėtas vulkano išsiveržimas. 

steam3

Į chemijos ir biologijos eksperimentą "Augalų spalvų pokytis rūgščioje, neutralioje ir šarminėje terpėje" mokytojos su I gimnazijinės klasės mokinėmis atsinešė augalų lapų, žiedų ir vaisių.

steam5

Piešimas įvairiais augalais ant specialiai apdorotų popieriaus lapų sudomino žiūrovus ir jie patys panoro išbandyti šį neįprastą piešimo metodą.

steam6

Technologijų mokytoja su mokiniais visus kvietė paskanauti arbatų.

steam2

Pagal skonį, spalvą ir kvapą ragautojams reikėjo nustatyti, iš kokių žolelių padarytas gėrimas, o pauostę specialius maišelius turėjo atspėti, kas yra paslėpta viduje. Ši užduotis buvo pakankamai sunki ne tik susirinkusiems vaikams, bet ir mokytojams.

 steam1

Informaciniame centre gimnazistai galėjo susipažinti su kitų mokinių sukurtais reportažais apie mokslo festivalyje "Erdvėlaivis Žemė" užfiksuotas įdomiausias akimirkas ir išklausyti abiturienčių  R.Stabingytės ir K.Bieliauskaitės pranešimą "Bakterinės celiuliozės plėvelė - alternatyva natūraliai odai".

Didžiausio susidomėjimo "Mokslo dienoje" sulaukė robotiados dirbtuvės. Robotai mūsų gimnazijoje dar naujiena, todėl daug kas norėjo ne tik juos valdyti, bet ir pamėginti programuoti patys.

steam7

Programavimo subtilybes perprato ir aštuntokai, ir jaunesni mokiniai, ir greitai klasėje važinėjo jų pačių užprogramuoti robotukai. Kol vieni mokiniai stebėjo grojantį metalofonu robotą, kiti smalsiai apžiūrinėjo 3D spausdintuvą. Daugelis norėjo gauti šiuo spausdintuvu atspausdintų figūrėlių, tačiau jos kaip prizai atiteko tiems, kas teisingai atsakė į viktorinos klausimus. 

steam8

Mokytojai ir mokiniai, pakvietę gimnazijos bendruomenę į "STEAM mokslo dieną", tikisi, kad  jiems pavyko pakeisti pasenusį požiūrį į gamtos, technologijų ir inžinerijos mokslus - iš sausų ir nuobodžių į patrauklius, praktiškus ir įtraukiančius. 

IT mokytoja J.Leonavičienė, STEAM komandos vadovė

 

Renginio nuotraukų albumas
(Norėdami peržiūrėti albumą, spauskite ant žemiau esančios nuotraukos)

STEAM mokslo diena

 

   

Gimnazijos savitumas  

Įgyvendinami Katalikiškojo ugdymo sistemos sampratos elementai: liturgija, vertybinio ugdymo(si) programa, apimanti salezietišką prevencinę ugdymo sistemą, kryptingą meninį (muzikinį) ugdymą, rekolekcijas, socialinę-karitatyvinę veiklą.
   

ES paramos projektas  

„Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001)
   

Olweus sertifikatas  

"Vyturys" - sertifikuota Olweus vardo gimnazija 2015-2017 m.
   

Saugesnis internetas  

   

Paauglių tėvams  

Tėvams apie paauglių elgseną, ryšio su vaikais stiprinimą bei psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevenciją
   

Vaikų linija  

Psichologinė pagalba vaikams ir paaugliams
   
© Kauno „Vyturio“ gimnazija, 2018 m.