Netradicinio ugdymo diena „Karjeros supervizija“

Informacija

Kovo 3 dieną gimnazijoje nuo pat ryto šurmuliavo netradicinio ugdymo dienos „Karjeros supervizija“ dalyviai - II gimnazijos klasių mokiniai. Šiuo renginiu siekta padėti gimnazistams ugdytis bendražmogiškąsias ir tobulinti savęs pažinimo, bendravimo-bendradarbiavimo, motyvacijos stiprinimo, darbo komandoje kompetencijas. Renginio iniciatorė - direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ina Petkevičienė.

Į susitikimą su gimnazistais atvykęs Lietuvos kariuomenės karo prievolės ir komplektavimo tarnybos, Kauno regioninio karo prievolės ir komplektavimo skyriaus vyr. verbuotojas štabo seržantas Audrius Baranauskas supažindino su Lietuvos kariuomenės struktūra bei tarnybos galimybėmis ir perspektyvomis joje, domėjosi ar yra gimnazistų, ketinančių studijuoti Generolo Žemaičio Lietuvos karo akademijoje. Džiugu, kad viena mūsų gimnazistė yra tvirtai apsisprendusi savo gyvenimą susieti su Lietuvos kariuomene. Ji ketina studijuoti Lietuvos Karo akademijoje. Dar vienas gimnazistas savo svajonę tapti savanoriu išsakė tyliai, girdint tik greta sėdintiems. Tikėkimės, kad toks viešas pilietiškos merginos pareiškimas apie apsisprendimą pasirinkti įdomų, bet atsakingą, pilną išbandymų kelią, paskatins susimąstyti ir kitus gimnazistus. Gimnazistams buvo įdomu sužinoti, kad kariuomenėje reikalingi daugybės retų profesijų atstovai, o kariuomenė ir taikos metu teikia pagalbą civiliams: gelbsti žmones, pergabena donorus, padeda gesinti didžiulius, sunkiai įveikiamus gaisrus.

2-4 pamokų metu mokiniai dalyvavo mokymuose . Dainavos Jaunimo centro psichologė Asta Blandė mokiniams pasakojo, kaip patirti daugiau mokymosi sėkmių, kokie būdai bei metodai padeda motyvuoti save ir efektyviau mokytis („Kaip motyvuoti, užnorinti save mokytis?“) .Leidyklos „Šviesa“ mokymo centro lektorė psichologė Eglė Gudelienė supažindino su metodais, padedančiais stiprinti psichinę sveikatą, įveikti stresą ir sėkmingai pasiruošti egzaminams. Mokiniai praktiškai išbandė priemones, kurios leidžia įveikti įtampą, nerimą: stresą mažinančius kamuoliukus ir kitas įdomias priemones („Kaip pasirengti egzaminams ir įveikti stresą?). Kauno „ Vyturio“ gimnazijos psichologė Rita Juknienė ir Vaikų linijos supervizorė Viktorija Bendikaitė gimnazistams suteikė galimybę pažinti save, atpažinti savo stipriąsias savybes, interesus bei polinkį tam tikrai profesijai.

Penktos pamokos metu su gimnazijos psichologe Rita Jukniene, karjeros ugdymo koordinatore Onute Kazakevičiene , mokytoja Rūta Byliene, socialine pedagoge Irma Čiapaite ir Vaikų linijos supervizore Viktorija Bendikaite komandinių užduočių metu gimnazistai stiprino bendravimo ir bendradarbiavimo, darbo komandoje įgūdžius. Ken Blanchard yra pasakęs, jog nė vienas iš mūsų atskirai nesam tokie stiprūs, kaip veikdami drauge. Šie žodžiai ypač aktualūs šiandien, nes sėkmingai dirbančios organizacijos veikla neįsivaizduojama be stiprios, darnios komandos. Tik visos komandos narių individualių gebėjimų ir susitelkimo dėka galima pasiekti norimą tikslą.

Šeštos pamokos metu Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro specialistai ne tik supažindino su profesijomis, kurias galima įgyti mokymo centre, bet ir suteikė netikėtą galimybę praktiškai išmėginti tekstilės gaminių technologijas –pasidaryti dovaną draugei.

Renginio pabaigoje pavaduotoja ugdymui Ina Petkevičienė padėkojo karjeros dienos organizatoriams ir paprašė gimnazistų pasidalinti įžvalgomis apie netradicinio ugdymo dieną. Keletas gimnazistų išsakytų minčių:
„Patiko, kad suteikė galimybę susipažinti su savimi, gavau daug naudingų patarimų, patiko nekasdieniškas bendravimas su klasės draugais“.
„Sužinojau daug naujų dalykų, padėjo susivokti, ko noriu siekti“.
„Tai galimybė plačiau susipažinti su įvairiomis specialybėmis“.
„Smagūs užsiėmimai“.
„Pati dienos idėja patiko“.
„Daugiau tokių projektų“.
„Patiko dalyvauti. Diena pakeitė mano nuomonę“.

Informaciją pateikė Onutė Kazakevičienė

Renginio akimirkos nuotraukų albume (spauskite esantį žemiau paveikslėlį)

Karjeros supervizija 2017

 

"Kam to reikia" apdovanojimai

Informacija

Mūsų gimnazija aktyviai bendradarbiauja su profesinės savanorystės organizacija "Kam to reikia?!". Gegužės 26 d. „Kam to reikia?!“ pakvietė mokinius, mokytojus ir praktikus pasidžiaugti jų 5 metų veiklos rezultatais ir kartu apdovanoti aktyviausius projekto dalyvius. Į jubiliejinį renginį, kuris vyko VU bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre, atvyko aktyviausi iniciatyvos dalyviai iš įvairių Lietuvos vietų. Susirinkusius šventės svečius pasveikino socialinės apsaugos ir darbo ministrė A. Pabedinskienė, švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė, ūkio viceministras M. Skarupskas ir Swedbank Lietuvoje vadovė D. Grigienė. 

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė, sveikindama iniciatyvos sumanytojus, jos savanorius praktikus ir dalyvius mokinius ir mokytojus, pažymėjo iniciatyvos indėlį į Lietuvos švietimą. „Penkeri metai socialinei iniciatyvai – svari patirtis. Juo labiau, kad savanorystė Lietuvoje dar nėra įsišaknijusi. Todėl džiaugiuosi, kad šiame projekte dėl vieno bendro tikslo – jaunosios kartos, kuri kurs ateities Lietuvą, – geranoriškai bendradarbiauja mokytojai, verslininkai, įvairių profesijų žmonės. Jūsų geranoriškumas, nesavanaudiškas noras dalytis ir bendradarbiauti mūsų Lietuvą neabejotinai daro jaukesne ir gražesne šalimi“, - sakė švietimo ir mokslo ministrė. Ministrė A. Pabendinskienė pažymėjo, kad „profesijos pasirinkimas yra vienas didžiausių iššūkių, su kuriuo susiduria jaunas žmogus rinkdamasis gyvenimo kelią po mokyklos baigimo. Todėl įvairių sričių specialistų dalyvavimas profesinėje savanorystėje, dalinimasis profesine patirtimi su jaunąja karta yra nepaprastai prasminga veikla.“

Kauno „Vyturio“ gimnazija profesinės savanorystės veikloje "Kam to reikia?!" aktyviai dalyvauja nuo pat iniciatyvos pradžios 2011 m. Per penkerius metus gimnazijoje suorganizuotos 154 projekto veiklos, kuriose dalyvavo virš 4000 mokinių. Onutė Kazakevičienė savanoriaudama projekte praleido 142 valandas ir suorganizavo 132 veiklas. Paskelbus nominacijas jai ir atiteko aktyviausios „Kam to reikia?!“ mokytojos vardas, o daugiausiai mokinių į „Kam to reikia?!" veiklą per penkerius iniciatyvos gyvavimo metus įtraukusia mokykla tapo Kauno „Vyturio“ gimnazija. Priminsime, kad 2014 metais “Vyturio” gimnazijai buvo suteikta nominacija „Daugiausiai praktikų į „Kam to reikia“ pamokas priėmusi mokykla”, o projekto koordinatorei Onutei Kazakevičienei – aktyviausios projekto mokytojos nominacija.

Per penkerius metus iniciatyvos "Kam to eikia?!" projektuose dalyvavo 928 mokyklos, daugiau kaip 2 tūkst. mokytojų, tad pasiektas laimėjimas ypač džiugina visą gimnazijos bendruomenę. Dėkojame projekto "Kam to reikia?!" organizatoriams už prasmingą profesinio švietimo iniciatyvą, savanoriams praktikams - už pasidalintas žinias.

Daugiau informacijos apie "Kam to reikia?!" veiklas rasite Facebook paskyroje "Apie profesiją ne iš vadovėlio".

IT mokytoja J.Leonavičienė,
bibliotekos vedėja O. Kazakevičienė

(Daugiau šventės akimirkų pamatysite paspaudę pirmąją nuotrauką.) 

1 karjera

3 karjera

4 karjera

2 karjera

 

Ekskursija į KTU "Santakos slėnį"

Informacija

Kovo 25 d. 11 – 12 klasių mokiniai lankėsi Kauno technologijos universiteto „Santakos slėnyje“. Tai 2014 m. lapkričio 14 d. duris atvėręs „Santakos“ slėnio KTU Mokslo ir technologijų centras bei Technologinis verslo inkubatorius. Jis pretenduoja tapti vienu iš svarbiausių objektų, prisidedančių prie verslui ir investicijoms patrauklaus miesto įvaizdžio formavimo.

KTU Studentų atstovybės Verslo projektų koordinatorė Viktorija Rutkauskaitė supažindino su šio centro veikla, atskirų institutų tyrinėjimo objektais ir perspektyvomis, KTU mokslininkų išradimais. Kauno technologijos universiteto (KTU) Realaus laiko kompiuterinių sistemų centre kuriami išmanūs daiktai pralenkia laiką. Išmaniojo namo sistema „Snapas“, išmanioji virtuvė „Fėja“, skaitmeninė televizija „Gala“, išmanieji šaldytuvai, kurie patys registruoja trūkstamus produktus – tai tik keletas sėkmingai įgyvendintų Centro mokslininkų projektų. Kauno technologijos universitete sukurtos technologijos leidžia tiksliau diagnozuoti glaukomą, gydyti dantų kanalus, sukurtos priemonės skirtos reabilitacijai po traumų.

Apsilankiusius mokinius V. Rutkauskaitė taip pat supažindino su mokymosi sąlygomis KTU, studentų atstovybės veikla.
Džiaugiamės galėję apsilankyti naujajame KTU mokslo ir technologijų centre.

Fizikos mokytoja Regina Rupkutė

Vaikų finansinio švietimo savaitė: „Pažink eurą"

Informacija

Kovo 14 dieną 2a klasės mokiniai (mokytoja J. Šturmienė) dalyvavo vaikų finansinio švietimo savaitėje „Pažink eurą“ ir lankėsi  Vilniuje įsikūrusiame Lietuvos banko Pinigų muziejuje. Edukacinės  pamokėlės  „Pažink ir išmok skaičiuoti eurus" metu mokiniai susipažino su būsima Lietuvos valiuta - euru. Jie sužinojo ne tik kodėl euras reikalingas Lietuvai, bet ir kaip atrodys lietuviško euro monetos ir banknotai,  mokėsi juos atpažinti.

Filmuotas reportažas Pinigų muziejuje >>

Ugdymo karjerai koordinatorė O. Kazakevičienė

LAMA BPO mokymai

Informacija

Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) įgyvendina projektą „Priėmimo į aukštąsias mokyklas sistemos tobulinimas ir įdiegimas“ finansuojamą Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšų.
Kovo 18 dieną mokykloje vyko projekto mokymai Kauno regiono ugdymo karjerai specialistams ir mūsų mokyklos 11-12 klasių mokiniams. LAMA BPO konsultantė Odeta Kardauskaitė pristatė 2015 ir 2016 metų bendrojo priėmimo tvarką, vedė praktinius užsiėmimus specialistams, naudojant bendrojo priėmimo sistemą.

Po pietų renginys persikėlė į aktų salę, kurioje 11-12 klasių mokiniams buvo pristatyta bendrojo priėmimo prašymų pildymo tvarka, LAMA BPO informacinės sistemos naudojimo taisyklės, akcentuotos klaidos, kurias dažniausiai daro abiturientai, pildydami studijų prašymus., įvardijo svarbiausius dalykus į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį. atsakė į pateiktus klausimus užsiėmimo metu ir individualiai.

O. Kazakevičienė

Europos pamoka su Laima Andrikiene

Informacija

andrikiene

Vasario 28 dieną Europos parlamento narė dr. Laima Andrikienė vyresniųjų klasių mokiniams  vedė Europos pamoką apie euro įvedimą. Mokiniai  sužinojo apie Europos Sąjungos aktualijas, procesus bei institucijų veiklą, vieningos valiutos teikiamus privalumus šalies ekonomikai.

Mokiniai domėjosi situacija Ukrainoje, tad europarlamentarė  papasakojo ir apie savo vizitą į neramumų apimtą Kijevą, susitikimus su opozicijos lyderiais ir situacijos Ukrainoje galimus  raidos scenarijus.

Atsidėkodami už įdomią pilietinę pamoką mokiniai įteikė ne tik gaivių pavasario gėlių puokštę, bet ir „vyturiukų“ rankomis padarytą angeliuką. Džiaugdamasi susitikimu L. Andrikienė pasirašė mokyklos Svečių knygoje, padovanojo keletą knygų "Šv. Jokūbo kelio šviesa“ (elektroninė knygos versija   http://www.laimaandrikiene.lt/index.php?id=126) .
                                     
Karjeros koordinatorė O.Kazakevičienė

Pamokas vedė KTU dėstytojai

Informacija

matem

 Kovo 12 dieną mokykloje viešėjo socialiniai partneriai iš Kauno technologijos universiteto. Mokyklos bendradarbiavimas su šiuo universitetu prasidėjo 2007 metais, kai buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis. KTU atstovai yra dažni svečiai mokykloje, padedantys paįvairinti  ugdymo procesą, teikiantys  kvalifikuotą informaciją konsultuojant mokinius ugdymo karjerai klausimais.  Mokiniams sudaroma galimybė dalyvauti universitete organizuojamuose mokslo festivaliuose, konkursuose, jie gali atlikti eksperimentus KTU mokslinėse laboratorijose.

Šįkart  KTU Matematinio modeliavimo katedros lektoriai buvo pakviesti dalyvauti mokyklos Tiksliųjų mokslų savaitės renginiuose.  KTU lektorė  dr. Violeta Kravčenkienė  11-12 klasių mokiniams vedė pamoką  „Kaip pažadinti mokinį matematikos pamokos metu?“, o lektorius Mantas Landauskas mėgino atrasti gudriausią 6-9 klasių mokinį, vesdamas pamoką  „Matematiniai galvosūkiai ir paradoksai“. Mokiniams labai patiko netradicinės matematikos  pamokos. Sužinota  daug įdomių dalykų apie matematiką. Gal tai paskatins mokinių domėjimąsi matematikos mokslais, lems jų profesijos pasirinkimą?

Karjeros koordinatorė O. Kazakevičienė

Ugdymo karjerai apklausa

Informacija

Nuo 2012 metų rugsėjo mėnesio mokykloje įgyvendinama Ugdymo karjerai programa. Tam, kad mokyklos karjeros specialistai (karjeros koordinatoriai) galėtų suteikti reikiamą pagalbą, mokykloje atlikta 8-12 klasių mokinių apklausa. Joje mokiniai pasidalino savo nuomone ir patirtimi: kas mokykloje jau yra, o ko dar reikia ar trūksta sėkmingam karjeros planavimui ir įgyvendinimui.

Apklausos duomenys padeda planuoti ugdymo karjerai veiklą, organizuoti kryptingus renginius, susitikimus su aukštųjų mokyklų dėstytojais, teikti konsultacijas renkantis mokymosi dalykus.

J.Leonavičienė, karjeros koordinatorė

Projektai Ugdymo karjerai centre

Informacija

Kur stosi? Kuo nori būti? Kaip įsivaizduoji savo ateitį? Dažnam vyresniųjų klasių moksleiviui skauda galvą  nuo nuolatinių kalbų apie būsimą karjerą. Laimi tie, kurie žvelgia toliau, stebi pasaulines tendencijas ir girdi, ką sako ekspertai bei darbdaviai.

Mokyklos "Ugdymo karjerai centras" kviečia įvairių klasių mokinius dalyvauti ugdymo karjerai projektuose.

  • Vyresniųjų klasių mokiniams skirtas projektas "Studijų mugė". Projekto tikslas - supažindinti mokinius su studijų galimybėmis įvairiose Lietuvos ir užsienio aukštosiose mokyklose, kolegijose ir ir profesinio mokymo įstaigose. Projekto metu mokiniai susitiks su mokymo įstaigų atstovais, dalyvaus atvirų dienose, susipažins su studentų gyvenimu, daugiau sužinos apie studijų galimybes.
  • Projektas "Ateities profesija" skirtas 5-8 ir 9-12 klasių mokiniams. Jo tikslas - organizuoti susitikimus su įvairių profesijų atstovais, supažinti su darbo ypatumais, sudaryti galimybę išmėginti save praktinėje veikloje ir padėti pasirinkti tinkamiausią profesiją. Profesijų atstovai atvyks į mokyklą arba mokiniams bus organizuojamos išvykos į darbo vietas. Mokiniai iš pirmų lūpų išgirs pasakojimus apie įvairių profesijų žmonių darbą, keliamus reikalavimus darbuotojams, taip pat galės patys pamatyti darbo aplinkas, kokios yra darbo priemonės ir darbo rezultatai, o kai kada net pabandyti tą darbą atlikti praktiškai.
  • Jauniausiems mokinukams skirtas projektas "Ką dirba žmonės?". Jo tikslas - supažindinti pradinukus su jų tėvelių profesijomis ir darbo pasaulio įvairove.

Renginius organizuoja mokyklos ugdymo karjerai koordinatorės  Rūta Bylienė, Jolanta Leonavičienė ir Onutė Kazakevičienė, klasių auklėtojos ir mokytojai.

Aštuntokai pristatė svarbiausius pasaulio išradimus

Informacija

 tyreju2

Autorės - anglų kalbos mokytoja Lina Dovydienė, IT mokytoja Jolanta Leonavičienė

Projektas "Tyrėjų naktis“ - išskirtinis renginys, kai daugelis Europos mokslo ir tyrimų laboratorijų atveria duris ir pabendrauti su visuomene išeina tie, kurie paprastai dirba už gerai uždarytų durų. Dalyvaujantys šiame projekte jaunieji mokslo entuziastai gali ne tik susitikti su mokslininkais ar apsilankyti laboratorijose ir stebėti įtraukiančius eksperimentus. Mokiniai patys gali „atrasti“ jau seniai visiems žinomus išradimus ir iš naujo su jais supažindinti savo draugus.

Ieškoti informacijos apie svarbiausius mokslo išradimus ėmėsi 8f klasės mokiniai. Integruotų informacinių technologijų  pamokų metu  su IT ir anglų kalbos mokytojų pagalba mokiniai ruošė skaidres, kuriose anglų kalba pristatė svarbiausius pasaulio išradimus: telefoną, ratą, vinį, spaudą, kompasą, vidaus degimo variklį, lemputę, internetą, peniciliną... Nei vienas darbas neliko nepastebėtas, nes kiekvienas turėjo galimybę su savo pristatymais dalyvauti mokykloje vykusioje projekto „Tyrėjų naktis“ mokslinėje konferencijoje „Reikšmingiausi pasaulio mokslo išradimai“.  Ne taip jau lengva kalbėti prieš auditoriją, dar sunkiau kalbėti angliškai. Visko buvo: išraudę žandai išdavė įtampą, kai kam norėjosi "įlįsti“ į kompiuterį ir skaityti, skaityti, nepakeliant nosies... Laisviausiai jautėsi Martynas Bacevičius, apdovanotas "Tyrėjų nakties“ prizu. Puikiai savo darbus pristatė Tautvydas Čeponis, Ugnė Šarauskaitė, Kamilė Ivanauskaitė, Augustė Bielevičiūtė, Aušrinė Zelenkaitė.

Pasitikrinome savo jėgas, žinome, jog yra ką tobulinti. Laukia nauji pristatymai. Tvirtai galime teigti - pirmas blynas neprisvilo.

Projektas "Aspirinas"

Informacija

Autorė - ugdymo karjerai koordinatorė Onutė Kazakevičienė

Spalio 24 d. 8 f  klasės mokiniai dalyvavo vieno iš  mokyklos socialinių partnerių,  Kauno technologijos universiteto (KTU),  inicijuotame projekte „Aspirinas“. Šio projekto esmė – nemokamai dalinamos „informacinės piliulės“ moksleiviams ir jų tėvams, kuriems galva plyšta nuo klausimo – kaip produktyviai mokytis ir su malonumu pasiekti teigiamų rezultatų. 

Psichologo Tomo Lagūnavičiaus, seminare „Kaip mokytis ir jausti malonumą“ mokiniai sužinojo kaip mokantis išnaudoti minimaliai energijos ir pasiekiant maksimalų malonumą, džiaugtis sukauptomis žiniomis.

Atsiliepimai apie renginį:
 http://www.youtube.com/watch?v=jz14kXgI2dQ
                                                               

Lietuvos energijos gamyba

Informacija

hes

Autorė - klasės auklėtoja Lina Dovydienė

„Lietuvos energijos gamyba“  vykdo šviečiamąją programą ir kviečia aplankyti Kauno hidroelektrinę, susipažinti su jos istorija, veikla, technologija ir pagrindiniais įrenginiais.
8f klasės mokiniai dalyvavo projekto "Kam to reikia“ organizuotoje ekskursijoje Kauno hidroelektrinėje. Mokiniai stebėjo prietaisų gausybę, kurie užtikrina mūsų šviesų gyvenimą. Buvo įdomu sužinoti, jog salė, kurioje mus priėmė, tai tarsi 6 aukštas, nes po mumis dar 5 aukštai, o už sienos, iki pat lubų, tyvuliuoja Kauno marių vanduo. Siekdama tinkamai ir efektyviai vykdyti pavestas funkcijas, bendrovė didelę reikšmę skiria techninei ir mokslinei pažangai, specialistų ugdymui, savo veikloje intensyviai diegia mokslo ir technikos naujoves. Aštuntokai susipažino su hidroelektrinės darbu, klausė, kur reikia mokytis, kad suprastum kaip valdoma elektrinė. Gal po kelerių  metų kažkuris ekskursijos dalyvis  čia kasryt skubės  į savo darbo vietą?

Ugdymo karjerai patirties sklaida

Informacija

Ugdymo karjerai srityje dažnai iškyla daug klausimų ir neaiškumų. Nors karjeros koordinatoriai darbuojasi daugelyje mokyklų, bet iki šiol vieni kitų beveik nepažįsta. Karjeros konsultantė Justina Gervytė sukvietė jai priskirtų Kauno miesto mokyklų karjeros koordinatorius į pirmąjį susitikimą. Penktadienį, sausio 4 dieną, susirinko koordinatoriai iš Petrašiūnų, Vaišvydavos pagrindinių mokyklų, "Versmės" vidurinės ir "Vyturio" katalikiškos vidurinės mokyklos, Buitinių paslaugų ir verslo, Ryšininkų mokyklų.

Susitikimo metu aptarėme projekto reikalavimus, naujienas, 6 mėnesių veiklos planus, individualius karjeros planus ir pasidalinome sėkmingo darbo karjeros ugdymo srityje patirtimi. Pirmosios ugdymo karjerai paslaugas ir šios programos įgyvendinimo kelią pristatė Kauno "Vyturio" katalikiškos vidurinės mokyklos karjeros koordinatorės Jolanta Leonavičienė, Onutė Kazakevičienė ir Rūta Bylienė.

Pranešimas "Ugdymas karjerai Kauno "Vyturio" katalikiškoje vidurinėje mokykloje" (2013-01-04)

Karjeros koordinatorė Jolanta Leonavičienė

Ugdymo karjerai centras mokykloje

Informacija

Įžengus mokyklon krinta į akis ant sienos esanti rodyklė "Ugdymo karjerai centras, 124 kab.". Galbūt kai kam kyla klausimas, o kur dingo PIT? Neformalus Profesinio informavimo taškas (PIT) mokykloje veikė 2007-2012 metais. Nuo 2013 metų jo veikla įsiliejo į Ugdymo karjerai programos veiklas ir paslaugas, todėl vietoje PIT'o buvo įsteigtas Ugdymo karjerai centras.

Ugdymo karjerai centras (124 kab., I aukštas) atidarytas 8-16 val. Čia pasikonsultuoti karjeros klausimais, paieškoti informacijos internete arba atlikti testus gali mokiniai, jų tėvai ir mokytojai.

Ugdymo karjerai centre karjeros specialistės teikia mokiniams individualias ir grupines konsultacijas, organizuoja susitikimus su aukštųjų mokyklų, kolegijų atstovais, kitomis organizacijomis, inicijuoja išvykas į Kauno darbo biržą, mokymo įstaigas, laboratorijas, dirbtuves, įmones, bendradarbiauja su mokyklos specialistais, administracija ir mokytojais. Sukaupta metodinė medžiaga ir speciali literatūra naudojama klasių valandėlių metu ar karjeros ugdymo užsiėmimuose, integruotų pamokų, edukacinių užsiėmimų metu.

Mokiniams teikiamos įvairios ugdymo karjerai paslaugos:

  •     Karjeros konsultavimo paslauga.
  •     Karjeros informavimo (kartu su profesiniu veiklinimu) paslaugos.
  •     Ugdymo karjerai mokymai.
  •     Karjeros į(si)vertinimo paslaugos.
  •     Darbo paieškai skirtos priemonės.

Šios paslaugos tarpusavyje glaudžiai siejasi, jos yra nuolatinis ir nenutrūkstamas procesas mokinio atžvilgiu. Jų paskirtis - padėti mokiniui susikurti savo karjeros kelią, t. y. pažinti save ir savo aplinką, pasirinkti karjeros veiklas ir mokymosi sritį, susidaryti karjeros planą ir pasirengti jį įgyvendinti.

Jolanta Leonavičienė, karjeros koordinatorė

Galimybė rinktis

Informacija

Autorė - karjeros koordinatorė Ona Kazakevičienė

Ugdymo karjerai centre spalio 8 dieną vyresniųjų klasių mokiniai turėjo galimybę susitikti su edukacinės rinkos lyderio Kalba.lt  lektoriumi Nerijumi. Jis į mokyklą atvyko jau trečią kartą. Pats baigęs magistrantūros studijas užsienyje, jis labai gerai supranta, kad atėjus laikui rinktis, svarbu žinoti, kur ieškoti informacijos ir kas galėtų padėti pasirinkti aukštąją mokyklą. Jis supažindino, kuo naudinga mokiniams galėtų būti Kalba.lt, diskutavo su mokiniais apie studijų užsienyje pasirinkimo faktorius, mokymosi kokybę. Lektorius akcentavo, kad kiekvienas mokinys universitetą turėtų rinktis asmeniškai, nes jei atrandi tai, kas patinka, lengviau pasieki rezultatą, greičiau viską išmoksti. Svarbu ir teisingai įvertinti savo galimybes.

Mokiniai gyvai sutiko žinią, kad įstoti galima ne vien su labai gerais pažymiais, o studijų paskola ne tik „nepririš“ prie šalies, bet ir tikrai nesmaugs visą gyvenimą. Baigdamas Nerijus pasakė: „Jei žmogus eina teisinga kryptimi, ateity bus gerų dalykų pasirinkimas“.

Prisistato "FOX universitetai"

Informacija

Mokslo festivalis "Erdvėlaivis Žemė"

Informacija

Autorė - informacinių technologijų mokytoja, karjeros koordinatorė Jolanta Leonavičienė

Jeigu jums kyla klausimas, ką veikia mokslininkai, tai jūs tikrai nesilankėte mokslo festivalyje "Erdvėlaivis Žemė". Tikrai niekada nesilankėte, nors šis festivalis vyksta jau devintą kartą?

Rugsėjo 14 d. į Kauno technologijos universiteto Dizaino ir technologijų fakultetą išsiruošė būrys mokinių, lydimų karjeros koordinatorių Onutės Kazakevičienės ir Jolantos Leonavičienės bei fizikos mokytojos Zitos Vobolienės. Susitikti su mokslininkais ir savo akimis pamatyti tikrus mokslo atradimus panoro ne tik vienuoliktokai, bet ir smalsūs 6a klasės mokiniai. Jie dalyvavo Nacionaliniame mokslo festivalyje "Erdvėlaivis Žemė" ir apsilankė KTU dėstytojų ir studentų parengtuose eksperimentuose, demonstracijose ir mokslo naujovių laboratorijose.

Skaityti daugiau...

Ugdymo karjerai projektas atkeliavo į mokyklas

Informacija

Ugdymo karjerai paslaugos mokiniams teikiamos įgyvendinant projektą „Ugdymo karjerai ir stebėsenos modelių sukūrimas ir plėtra bendrajame lavinime ir profesiniame mokyme“ (LR ŠMM 2012-05-23 raštas Nr. SR-2589). Projekto tikslas – siekti Nacionalinės profesinio orientavimo sistemos plėtros ir dermės, užtikrinant ugdymo karjerai tęstinumą ir prieinamumą bei lygias galimybes visiems švietimo sistemos dalyviams.

Viena pagrindinių projekto „Ugdymo karjerai ir stebėsenos modelių sukūrimas ir plėtra bendrajame lavinime ir profesiniame mokyme (I etapas)“ veiklų – Bendrojo ugdymo mokyklų ir profesinio mokymo įstaigų mokinių ugdymo karjerai modelio sukūrimas ir jo įdiegimas bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo įstaigose.

Projekto vykdytojai siekia:

  • Modernizuoti profesinio orientavimo: ugdymo karjerai, profesinio informavimo ir konsultavimo paslaugas bendrojo ugdymo mokyklų ir profesinio mokymo įstaigų mokiniams;
  • Sukurti ir įdiegti  ugdymo karjerai stebėsenos sistemą, užtikrinančią kokybišką ir efektyvų ugdymo karjerai paslaugų teikimą bendrojo ugdymo mokyklose  ir profesinio mokymo įstaigose;

Projekte numatyta, kad jo įgyvendinimo metu nuo 2012 rudens Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklose ir profesinio mokymo įstaigose mokiniams bus teikiamos sistemingos, kokybiškos ir inovatyvios ugdymo karjerai paslaugos. Šias paslaugas teiks už ugdymą karjerai atsakingi mokyklos švietimo pagalbos specialistai – karjeros veiklų koordinatoriai, mokyklų psichologai, iš išorės talkinantys konsultantai. Vyresniųjų klasių mokiniai galės rinktis pasirenkamąjį ugdymo karjerai dalyką. Ugdymo karjerai paslaugos taip pat pasieks mokinius per integruotas dalyko ir ugdymo karjerai pamokas. Tai skatins mokinių mokymosi motyvaciją, kryptingą profesijos pasirinkimą bei ateityje užtikrins konkurencingumą darbo rinkoje.

Daugiau informacijos svetainėje www.mukis.lt

   

Gimnazijos savitumas  

Įgyvendinami Katalikiškojo ugdymo sistemos sampratos elementai: liturgija, vertybinio ugdymo(si) programa, apimanti salezietišką prevencinę ugdymo sistemą, kryptingą meninį (muzikinį) ugdymą, rekolekcijas, socialinę-karitatyvinę veiklą.
   

Olweus sertifikatas  

"Vyturys" - sertifikuota Olweus vardo gimnazija 2015-2017 m.
   

Saugesnis internetas  

   

"Vyturio" pradinukai  

"Vyturio" gimnazijos pradinių klasių svetainė
   

Paauglių tėvams  

Tėvams apie paauglių elgseną, ryšio su vaikais stiprinimą bei psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevenciją
   

Vaikų linija  

Psichologinė pagalba vaikams ir paaugliams
   
© Kauno „Vyturio“ gimnazija, 2017 m.