Skirkite 2% GMP

Pasinaudokite teise paskirti 2% sumokėto GMP Kauno "Vyturio" gimnazijai. Paramos gavėjo kodas 190136887.

Daugiau informacijos straipsnyje >>

   
   

Priėmimas 2018

Prašymus dėl priėmimo 2018–2019 m. m. į visas klases galima teikti:

  • nuotoliniu elektroniniu būdu https://imokykla.kaunas.lt
  • gimnazijoje elektroniniu būdu, padedant gimnazijos darbuotojui, atsakingam už mokinių priėmimą;
  • gimnazijoje pildant popierinę prašymo formą.

Mokiniai priimami iš visos Kauno miesto savivaldybės teritorijos. 
Raštinės darbo laikas I-V nuo 8 val. iki 16 val., tel.(837) 332572

   

Netradicinio ugdymo diena „Karjeros supervizija“

Informacija

Kovo 3 dieną gimnazijoje nuo pat ryto šurmuliavo netradicinio ugdymo dienos „Karjeros supervizija“ dalyviai - II gimnazijos klasių mokiniai. Šiuo renginiu siekta padėti gimnazistams ugdytis bendražmogiškąsias ir tobulinti savęs pažinimo, bendravimo-bendradarbiavimo, motyvacijos stiprinimo, darbo komandoje kompetencijas. Renginio iniciatorė - direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ina Petkevičienė.

Į susitikimą su gimnazistais atvykęs Lietuvos kariuomenės karo prievolės ir komplektavimo tarnybos, Kauno regioninio karo prievolės ir komplektavimo skyriaus vyr. verbuotojas štabo seržantas Audrius Baranauskas supažindino su Lietuvos kariuomenės struktūra bei tarnybos galimybėmis ir perspektyvomis joje, domėjosi ar yra gimnazistų, ketinančių studijuoti Generolo Žemaičio Lietuvos karo akademijoje. Džiugu, kad viena mūsų gimnazistė yra tvirtai apsisprendusi savo gyvenimą susieti su Lietuvos kariuomene. Ji ketina studijuoti Lietuvos Karo akademijoje. Dar vienas gimnazistas savo svajonę tapti savanoriu išsakė tyliai, girdint tik greta sėdintiems. Tikėkimės, kad toks viešas pilietiškos merginos pareiškimas apie apsisprendimą pasirinkti įdomų, bet atsakingą, pilną išbandymų kelią, paskatins susimąstyti ir kitus gimnazistus. Gimnazistams buvo įdomu sužinoti, kad kariuomenėje reikalingi daugybės retų profesijų atstovai, o kariuomenė ir taikos metu teikia pagalbą civiliams: gelbsti žmones, pergabena donorus, padeda gesinti didžiulius, sunkiai įveikiamus gaisrus.

2-4 pamokų metu mokiniai dalyvavo mokymuose . Dainavos Jaunimo centro psichologė Asta Blandė mokiniams pasakojo, kaip patirti daugiau mokymosi sėkmių, kokie būdai bei metodai padeda motyvuoti save ir efektyviau mokytis („Kaip motyvuoti, užnorinti save mokytis?“) .Leidyklos „Šviesa“ mokymo centro lektorė psichologė Eglė Gudelienė supažindino su metodais, padedančiais stiprinti psichinę sveikatą, įveikti stresą ir sėkmingai pasiruošti egzaminams. Mokiniai praktiškai išbandė priemones, kurios leidžia įveikti įtampą, nerimą: stresą mažinančius kamuoliukus ir kitas įdomias priemones („Kaip pasirengti egzaminams ir įveikti stresą?). Kauno „ Vyturio“ gimnazijos psichologė Rita Juknienė ir Vaikų linijos supervizorė Viktorija Bendikaitė gimnazistams suteikė galimybę pažinti save, atpažinti savo stipriąsias savybes, interesus bei polinkį tam tikrai profesijai.

Penktos pamokos metu su gimnazijos psichologe Rita Jukniene, karjeros ugdymo koordinatore Onute Kazakevičiene , mokytoja Rūta Byliene, socialine pedagoge Irma Čiapaite ir Vaikų linijos supervizore Viktorija Bendikaite komandinių užduočių metu gimnazistai stiprino bendravimo ir bendradarbiavimo, darbo komandoje įgūdžius. Ken Blanchard yra pasakęs, jog nė vienas iš mūsų atskirai nesam tokie stiprūs, kaip veikdami drauge. Šie žodžiai ypač aktualūs šiandien, nes sėkmingai dirbančios organizacijos veikla neįsivaizduojama be stiprios, darnios komandos. Tik visos komandos narių individualių gebėjimų ir susitelkimo dėka galima pasiekti norimą tikslą.

Šeštos pamokos metu Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro specialistai ne tik supažindino su profesijomis, kurias galima įgyti mokymo centre, bet ir suteikė netikėtą galimybę praktiškai išmėginti tekstilės gaminių technologijas –pasidaryti dovaną draugei.

Renginio pabaigoje pavaduotoja ugdymui Ina Petkevičienė padėkojo karjeros dienos organizatoriams ir paprašė gimnazistų pasidalinti įžvalgomis apie netradicinio ugdymo dieną. Keletas gimnazistų išsakytų minčių:
„Patiko, kad suteikė galimybę susipažinti su savimi, gavau daug naudingų patarimų, patiko nekasdieniškas bendravimas su klasės draugais“.
„Sužinojau daug naujų dalykų, padėjo susivokti, ko noriu siekti“.
„Tai galimybė plačiau susipažinti su įvairiomis specialybėmis“.
„Smagūs užsiėmimai“.
„Pati dienos idėja patiko“.
„Daugiau tokių projektų“.
„Patiko dalyvauti. Diena pakeitė mano nuomonę“.

Informaciją pateikė Onutė Kazakevičienė

Renginio akimirkos nuotraukų albume (spauskite esantį žemiau paveikslėlį)

Karjeros supervizija 2017

 

   

Gimnazijos savitumas  

Įgyvendinami Katalikiškojo ugdymo sistemos sampratos elementai: liturgija, vertybinio ugdymo(si) programa, apimanti salezietišką prevencinę ugdymo sistemą, kryptingą meninį (muzikinį) ugdymą, rekolekcijas, socialinę-karitatyvinę veiklą.
   

ES paramos projektas  

„Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001)
   

Olweus sertifikatas  

"Vyturys" - sertifikuota Olweus vardo gimnazija 2015-2017 m.
   

Saugesnis internetas  

   

Paauglių tėvams  

Tėvams apie paauglių elgseną, ryšio su vaikais stiprinimą bei psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevenciją
   

Vaikų linija  

Psichologinė pagalba vaikams ir paaugliams
   
© Kauno „Vyturio“ gimnazija, 2018 m.