Galimybė rinktis

Autorė - karjeros koordinatorė Ona Kazakevičienė

Ugdymo karjerai centre spalio 8 dieną vyresniųjų klasių mokiniai turėjo galimybę susitikti su edukacinės rinkos lyderio Kalba.lt  lektoriumi Nerijumi. Jis į mokyklą atvyko jau trečią kartą. Pats baigęs magistrantūros studijas užsienyje, jis labai gerai supranta, kad atėjus laikui rinktis, svarbu žinoti, kur ieškoti informacijos ir kas galėtų padėti pasirinkti aukštąją mokyklą. Jis supažindino, kuo naudinga mokiniams galėtų būti Kalba.lt, diskutavo su mokiniais apie studijų užsienyje pasirinkimo faktorius, mokymosi kokybę. Lektorius akcentavo, kad kiekvienas mokinys universitetą turėtų rinktis asmeniškai, nes jei atrandi tai, kas patinka, lengviau pasieki rezultatą, greičiau viską išmoksti. Svarbu ir teisingai įvertinti savo galimybes.

Mokiniai gyvai sutiko žinią, kad įstoti galima ne vien su labai gerais pažymiais, o studijų paskola ne tik „nepririš“ prie šalies, bet ir tikrai nesmaugs visą gyvenimą. Baigdamas Nerijus pasakė: „Jei žmogus eina teisinga kryptimi, ateity bus gerų dalykų pasirinkimas“.