Aštuntokai pristatė svarbiausius pasaulio išradimus

tyreju2

Autorės - anglų kalbos mokytoja Lina Dovydienė, IT mokytoja Jolanta Leonavičienė

Projektas "Tyrėjų naktis“ - išskirtinis renginys, kai daugelis Europos mokslo ir tyrimų laboratorijų atveria duris ir pabendrauti su visuomene išeina tie, kurie paprastai dirba už gerai uždarytų durų. Dalyvaujantys šiame projekte jaunieji mokslo entuziastai gali ne tik susitikti su mokslininkais ar apsilankyti laboratorijose ir stebėti įtraukiančius eksperimentus. Mokiniai patys gali „atrasti“ jau seniai visiems žinomus išradimus ir iš naujo su jais supažindinti savo draugus.

Ieškoti informacijos apie svarbiausius mokslo išradimus ėmėsi 8f klasės mokiniai. Integruotų informacinių technologijų  pamokų metu  su IT ir anglų kalbos mokytojų pagalba mokiniai ruošė skaidres, kuriose anglų kalba pristatė svarbiausius pasaulio išradimus: telefoną, ratą, vinį, spaudą, kompasą, vidaus degimo variklį, lemputę, internetą, peniciliną... Nei vienas darbas neliko nepastebėtas, nes kiekvienas turėjo galimybę su savo pristatymais dalyvauti mokykloje vykusioje projekto „Tyrėjų naktis“ mokslinėje konferencijoje „Reikšmingiausi pasaulio mokslo išradimai“.  Ne taip jau lengva kalbėti prieš auditoriją, dar sunkiau kalbėti angliškai. Visko buvo: išraudę žandai išdavė įtampą, kai kam norėjosi "įlįsti“ į kompiuterį ir skaityti, skaityti, nepakeliant nosies... Laisviausiai jautėsi Martynas Bacevičius, apdovanotas "Tyrėjų nakties“ prizu. Puikiai savo darbus pristatė Tautvydas Čeponis, Ugnė Šarauskaitė, Kamilė Ivanauskaitė, Augustė Bielevičiūtė, Aušrinė Zelenkaitė.

Pasitikrinome savo jėgas, žinome, jog yra ką tobulinti. Laukia nauji pristatymai. Tvirtai galime teigti - pirmas blynas neprisvilo.

ES paramos projektas

„Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001)