Karjeros planavimo žingsniai

Informacija

Pažink save

Atsakyk sau: Kokia veikla Tau patinka? Kas Tau įdomu? Kas geriausiai sekasi moksluose?  O kas - nelabai? Kokie darbai Tau pavyksta? Ką gerai moki ir sugebi? Kokį darbą atliktum su malonumu? Ką apie tavo sugebėjimus sako artimieji, draugai ir kiti žmonės? Kokia veikla Tave nervina?

Išsirink norimą profesiją

Prieš priimdamas sprendimą, išsiaiškink: Koks yra dominančios  profesijos darbo turinys, aplinka, priemonės? Kokie įgūdžiai ir asmeninės savybės reikalingos šios profesijos žmonėms? Kaip dominanti profesija atitinka tavo vertybes, interesus, asmenines savybes ir gabumus? Kokias pasirinktai profesijai reikalingas savybes dar reiktų patobulinti? Ar pasirinkta profesija paklausi darbo rinkoje? Kokios šios profesijos karjeros galimybės?

Pasirink mokymosi kelią

Pasidomėk: Ką turi žinoti ir mokėti dirbantis pagal pasirinktą profesiją? Kokią studijų ar mokymo programą pasirinkti? Kur gali įgyti norimą specialybę? Kokius dalykus mokykloje turi mokytis A lygiu? Kokios tolimesnės mokymosi galimybės? Kokios pasirinktos profesijos kvalifikacijos kėlimo galimybės?

Susirask tinkamą darbą

Pagalvok: Kokioje srityje norėtum dirbti? Ar numatei konkrečią įmonę, kurioje norėtum save realizuoti? Ką turėtum žinoti norėdamas sėkmingai pasiruošti pokalbiui su darbdaviu? Ar esi pasirengęs nuolat atnaujinti savo profesinius įgūdžius ir kvalifikaciją? Ar pagalvojai apie nuosavo verslo galimybę? Kokiu verslu norėtum užsiimti?

   

Gimnazijos savitumas  

Įgyvendinami Katalikiškojo ugdymo sistemos sampratos elementai: liturgija, vertybinio ugdymo(si) programa, apimanti salezietišką prevencinę ugdymo sistemą, kryptingą meninį (muzikinį) ugdymą, rekolekcijas, socialinę-karitatyvinę veiklą.
   

Olweus sertifikatas  

"Vyturys" - sertifikuota Olweus vardo gimnazija 2015-2017 m.
   

Saugesnis internetas  

   

"Vyturio" pradinukai  

"Vyturio" gimnazijos pradinių klasių svetainė
   

Paauglių tėvams  

Tėvams apie paauglių elgseną, ryšio su vaikais stiprinimą bei psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevenciją
   

Vaikų linija  

Psichologinė pagalba vaikams ir paaugliams
   
© Kauno „Vyturio“ gimnazija, 2017 m.