Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubo susitikimas su jaunuomene

Kovo 8 – ąją Kauno „Vyturio“ gimnazijos penkiolikos vienuoliktokų grupė, lydima istorijos, teisės pagrindų mokytojo Lauro Bartninko, sutiko kiek kitaip. Diena prasidėjo kelione į Lietuvos Respublikos Seimą, susitikimą su Kovo 11 – osios Akto signatarais. Į dviejų valandų trukmės renginį sugužėjo bene 500 mokinių iš įvairių šalies miestų – Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Panevėžio, Prienų, Šakių, Zarasų, Šalčininkų ir kt. Jie įsitaisė istorinėje ir pačioje autentiškiausioje salėje, kurioje 1990 – aisiais buvo atkurta Lietuvos Nepriklausomybė. Susitikimui pirmininkavo signatarų klubo prezidentė Birutė Valionytė ir kancleris Stasys Kašauskas. Pranešimus skaitė, atsiminimais, įžvalgomis ir žiniomis apie Nepriklausomybės atkūrimą, Sąjūdžio veiklą, teisinės, šalies gynybos ir aplinkos apsaugos sistemų kūrimą, tautinę mokyklą, švietimo ir ūkio reformas, Konstitucijos parengimą ir priėmimą dalinosi Nepriklausomybės Akto signatarai: Česlovas Vytautas Stankevičius, Mečys Laurinkus, Jonas Prapiestis, Saulius Pečeliūnas, Birutė Valionytė, Irena Andrukaitienė, Gediminas Vagnorius bei Aurimas Taurantas. Pabaigoje dalyvius pasveikino pats Seimo pirmininkas prof. Viktoras Pranckietis. Parlamento vadovas papasakojo moksleiviams, kaip jis pasitiko Kovo 11-ąją, palinkėjo visiems drauge puoselėti Tėvynę ir būti pilietiškiems.
Po šio renginio vyturiečiai savo išvyką praturtino dar viena naudinga patirtimi – apsilankė Europos Sąjungos institucijų biure „Europos namai“. Čia juos šiltai pasitiko, suteikė naujų žinių ne tik apie ES, bet ir jaunuolių galimybes užsienyje bei Lietuvoje.

IIIb klasės mokinė Rugilė Kasimovaitė

seimas1