Europos Parlamento narės L. Andrikienės vizitas Kauno „Vyturio“ gimnazijoje

Balandžio 19 dieną europarlamentarė Laima Andrikienė lankėsi Kauno „Vyturio“ gimnazijoje. Ji susitiko su gimnazijos direktore Aleksandra Bancevičiene, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ina Petkevičiene, istorijos vyr. mokytoju Lauru Bartninku bei vyriausiųjų klasių gimnazistais. Su gimnazijos vadovybe aptartos šios įstaigos vystymosi bei plėtros problemos, jos katalikiška pakraipa, kurią gimnazijos vadovai labai brangina.

L. Andrikienė susitikime su gimnazistais išdėstė savo Europos Sąjungos ateities viziją bei apžvelgė problemas, su kuriomis šiuo metu susiduria ES. Daug klausimų bei diskusijų susilaukė Didžiosios Britanijos išstojimas iš ES. Europarlamentarė sakė, kad dabar sunku prognozuoti, kokie bus „skyrybų“ rezultatai, bet „tikrai nei viena pusė nelaimės“. Padėtis tapo dar sudėtingesne Didžiosios Britanijos parlamentui paskelbus pirmalaikius rinkimus. Tačiau vargu ar tikėtina, kad Britanija atsisakytų referendumu praeitą vasarą patvirtinto siekio palikti ES.

2017andrikiene 1

Gimnazistai domėjosi, ar Britanijos keliu nepasuks kitos ES valstybės. L. Andrikienė pabrėžė, kad šiuo metu Sąjungos ateičiai yra labai svarbūs rinkimai Prancūzijoje. Tačiau, kalbėjo ji, Prancūzijos kraštutinių dešiniųjų kandidatės į prezidentus Marine Le Pen pergalė antrajame rinkimų ture ir tapimas prezidente sunkiai tikėtinas. Nesvarbu, kad pirmajame ture Le Pen pergalę, ko gero, pasieks. Nemažai dėmesio susitikime buvo skirta Lietuvos vietai bei galimybėms ES. Europarlamentarė sakė neįsivaizduojanti Lietuvos už ES ribų. Ji pabrėžė, kad jos šūkiu buvo ir lieka „Stipri Lietuva stiprioje Europos Sąjungoje.“ ES susiduria su sunkumais, bet sunkumai gali padėti pašalinti susvetimėjimą tarp ES institucijų bei paprastų piliečių ir tapti postūmiu teigiamiems procesams, kalbėjo L. Andrikienė.

Gimnazistai domėjosi ir europarlamentarės keliu į politiką. L. Andrikienė sakė, jog tas kelias formaliai prasidėjo Sąjūdžio laikais, kai buvo reikalingi žmonės, mylintys Lietuvą ne tik žodžiais, bet ir pasiryžę paaukoti viską Lietuvos laisvei pasiekti. Tai buvo ilgo kelio į politiką bei aktyvaus dalyvavimo joje pradžia.

2017andrikiene 2

fb icon Šaltinis: