Europos kalbų diena. Popietė su italų kalba

Rugsėjo 26-ąją visoje Europoje švenčiama Europos kalbų diena. Šios šventės tikslas – populiarinti daugiakalbę Europos kultūrą, skatinti europiečius mokytis kalbų ir per kalbas pažinti svetimas kultūras.

dantelogo250

Mūsų gimnazistai šią dieną turėjo puikią galimybę susipažinti su Italijos kultūra bei išmokti keletą itališkų pokalbio frazių popietėje su italų kalba. Gimnazijoje Italijos kultūrą ir italų kalbos pradžiamokslį pristatė filologas, kalbininkas, Vytauto Didžiojo universiteto lietuvių kalbos filologijos mokslų daktaras, lektorius ir Dante Alighieri Kauno komiteto pirmininkas Stefano Maria Lanza. Stefano Lietuvoje gyvena ir dirba daugiau nei dešimt metų, yra puikiai išmokęs lietuviškai, išleidęs pirmąjį lietuvių-italų kalbų žodyną bei mokomąsias priemones. Kartu su dėstytoju IV-ų gimnazinių klasių mokiniai aktyviai dalyvavo pokalbyje, mokėsi italų kalbos, sužinojo apie anglų, lietuvių, italų kalbų etimologiją.

Užsienio kalbų metodinės grupės pirmininkė
Daiva Visockienė