Neįkliūkite į alkoholio pinkles

Spalio 12 d. Kauno „Vyturio“ gimnazijoje svečiavosi priklausomybių centro atstovas Robertas Palionis, tiesiogiai dirbantis su asmenimis turinčiais priklausomybę nuo alkoholio.
Pranešėjas dalinosi patirtimi su 7-8 klasių mokiniams kalbėdamas apie alkoholio pavojus, kaip ir kodėl jo vartojimas sukelia priklausomybę, kada reikalinga pagalba, kaip išvengti šių pinklių, kokie yra alkoholio reklamos tikslai ir poveikis.
Paaugliai mėgsta „lengvus“ gėrimus, kokteilius. Dažniausiai pradeda vartoti iš smalsumo. Rimtai sunerimti verta, kai paauglys pradeda gerti 3–4 kartus per mėnesį. Po dvejų metų nepertraukiamo tokių malonių gėrimų vartojimo prie alkoholio taip priprantama, kad be jų gyvenimas būna nebeįmanomas. Lektorius pabrėžė, jog alkoholis – dažniausiai vartojamas narkotikas, pavartojus organizme išlieka net 28 dienas. Skatino suvokti ir įvertinti asmeninę riziką, kurią gali sukelti alkoholio vartojimas, prisiimti atsakomybę už savo elgesį, rūpintis aplinkinių žmonių saugumu ir atsispirti aplinkinių siūlymams vartoti alkoholį.

Socialinė pedagogė Irma Čiapaitė

alko 2017

ES paramos projektas

„Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001)