Susitikimas su islandų rašytoju Andri Snær Magnason

Jau dvidešimt pirmą kartą lapkričio mėnesį bibliotekose vyksta „Šiaurės šalių bibliotekų savaitės“ renginiai.
Šiemet mūsų gimnazijos bibliotekos skaitytojai sulaukė ypatingo susitikimo, mat į svečius atvyko islandų rašytojas Andri Snær Magnason. Reikjavike gimęs rašytojas yra Islandijos literatūros premijos laureatas, nominuotas Šiaurės Tarybos Vaikų ir jaunimo literatūros premijai, kelių romanų, poezijos knygų, pjesių, apsakymų, esė autorius, dokumentinio filmo „Dreamland“ („Svajonių šalis“) režisierius. Jo kūryba išleista daugiau kaip trijose dešimtyse šalių. Lietuvių skaitytojams rašytojas žinomas kaip knygos vaikams „Mėlynosios planetos istorija“ autorius.

4a klasės mokiniai, atėję į susitikimą su rašytoju, jau buvo skaitę „Mėlynosios planetos istoriją“, tad jiems iš rašytojo buvo įdomu išgirsti knygos sukūrimo istoriją. Jie sužinojo kaip rašytojui kilo mintis aprašyti planetą, kurioje gyvena tik vaikai, nesustojamai laimingi, nuolatos švenčiantys dieną, kuri niekada nesibaigia. Mokiniai uždavė daugybę klausimų. Džiugu, kad dauguma išdrįso paklausti angliškai, mat susitikimas vyko anglų kalba, vertėjai tik trumpai atkartojant svarbesnes mintis. Susitikimo pabaigoje mažieji skaitytojai padėkojo rašytojui už susitikimą ir paprašė pasirašyti knygoje.

2017biblioteka rasytojas

Dėkojame Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje patarėjai Brigitai Urmanaitei už suteiktą galimybę susitikti su rašytoju.

Bibliotekos vedėja Onutė Kazakevičienė

ES paramos projektas

„Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001)