Gaivinimo mokymų projektas "Auksinės minutės"

Lapkričio 6 d. mūsų gimnazijoje vyko gyvybės gelbėjimo mokymų projektas "Auksinės minutės" moksleiviams, organizuojamas jaunų gydytojų ir medicinos studentų. "Auksinės minutės" komanda - tai LSMU studentai-savanoriai, kuriems svarbi žmonių patirtis suteikiant pirmąją pagalbą klinikinės mirties atveju. Kai sustoja žmogaus širdis, smegenys negauna deguonies ir ima mirti per 4 minutes. Klinikinės mirties atveju kiekviena minutė yra svarbi, todėl būtina kuo skubiau nukentėjusiam suteikti pirmąją pagalbą. "Ausinių minučių" komanda I ir IV gimnazijos klasių mokiniams pravedė praktinius užsiėmus, kurių metu gimnbazistai sužinojo kaip atlikti netiesioginį širdies masažą, kaip elgtis ir nepasimesti panašioje situacijoje, kaip veikia defibliatorius ir kaip jį naudoti. Esu tikras, kad panašaus pobūdžio užsiėmimai mokiniams būtini. Jei nors vienas žmogus iš 100 sugebės nelaimės atveju nepasimesti, pritaikyti gautus įgūdžius ir išgelbės gyvybę, tai bus labai didelis pasiekimas.

Biologijos mokytojas Dainius Statkevičius

Apie projektą daugiau sužinoti galima svetainėje http://www.auksinesminutes.lt/

auksines2017