Pamoka Kauno Technikos kolegijoje

Gimnazijos mokytojai nuolat ieško būdų kaip pamokas padaryti įdomesnes, šiuolaikiškas, tad siekiama jas vesti netradicinėse aplinkose - muziejuose, įmonėse, laboratorijose. Organizuojant tokias pamokas visuomet mielai į pagalbą ateina aukštųjų mokyklų, su kuriomis gimnazija yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartis, dėstytojai.

Lapkričio 20 d. Ig gimnazijinės klasės mokiniai su geografijos mokytoja L. Melioniene ir bibliotekos vedėja O. Kazakevičiene dalyvavo netradicinėje geografijos pamokoje. Kauno technikos kolegijos Inžinerinės geologijos laboratorijoje jie klausėsi „Įdomiosios gruntų mechanikos ir geotechnikos“ paskaitos bei atliko laboratorinį darbą „Kodėl šliaužia Gedimino pilies šlaitai?”. Mokiniai sužinojo, kaip tvarkomas bokšto šlaitas, kaip pasikeičia grunto savybės jį sutankinus. Išmokę sutankinti molį, jie matavo smėlio grunto natūralaus byrėjimo kampą. Baigus darbą visiems įteikti pažymėjimai.
Vėliau elektros mašinų ir aukštųjų įtampų technikos laboratorijoje mokiniai klausėsi paskaitos apie elektros iškrovas ir žaibosaugą, susipažino su „naminiu žaibu“, lankėsi BOSCH mokymo centre.

Bibliotekos vedėja Onutė Kazakevičienė