Mokslo populiarinimo šventėje „Kodas: atradimai. Ekspedicija į mokslo pasaulį“

[2015-09-11] Penktadienį po pamokų Kauno „Vyturio“ gimnazijos 5 –tų klasių mokiniai dalyvavo mokslo populiarinimo šventėje „Kodas: atradimai. Ekspedicija į mokslo pasaulį“ Kauno tvirtovės VII forte. Ši mokslo populiarinimo šventė yra mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė 2015“ dalis. Festivalis „Erdvėlaivis Žemė“ padeda priartinti mokslo idėjas prie visuomenės, pristatyti technologijų, inovacijų naudą ir populiarinti Lietuvos mokslo įstaigas, inovatyvaus verslo įmones, taikančias savo veikloje mokslo laimėjimus.

Išvykos metu aplankėme magišką šviesos bei spalvų šalį tamsiuose VII forto tuneliuose. Kareivinėse įsikūrusioje laboratorijoje mokslininkai mums priminė chemijos mokslo raidą, pasitikrinome žinias viktorinoje, pamatėme eterinių aliejų gamybos procesą, susipažinome ir su molekuline gastronomijai, darėme įvairius eksperimentus. Po atviru dangumi įsikūrusiose dirbtuvėlėse leidome didžiulius muilo burbulus, vykdėme archeologinius kasinėjimus, susipažinome su kareiviška kasdienybe. Edukaciniame užsiėmime „Kauno tvirtovės istorija. Nuo pirmosios plytos iki paskutinio šūvio“ su tvirtovės istorija mokinius supažindino carinės rusų kariuomenės uniformomis apsirengę lektoriai. Jie vedžiojo forto tuneliais, parodė, kur reikia slėptis nuo sprogimų, mokė mesti granatą, pademonstravo kaip kautis senoviniu šautuvu. Norintys išsamiau susipažinti su VII fortu bandė įveikti alpinistines trasas ir dalyvavo orientaciniame žaidime. Likome labai patenkinti renginiais.

Nuotraukos iš festivalio (spauskite šią nuorodą) >>

5 klasių auklėtojos R. Rupkutė, R. Pocienė, J. Leonavičienė, R. Bylienė

ES paramos projektas

„Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001)