Mes prisimename, kodėl jau 25 metus esame laisvi!

O prisiminti verta, nes Sausio 13–osios įvykiai parodė, kad tada Lietuva buvo vieninga nelygioje kovoje prieš sovietų okupantus. Mokinių iniciatyva atminimo žibintai degė gimnazijos kieme, kviesdami visus įsijungti į tradicija tapusią akciją „Atmintis gyva, nes liudija“. 8.00–8.10 val. „Vyturio“ gimnazijos languose žibėjo atminimo žvakelės. Tylos minute ir malda išreiškėme pagarbą žuvusiems už Lietuvos laisvę. Popierinis neužmirštuolės žiedas, įsegtas mokinių ir mokytojų krūtinėse, ragino prisiminti, kad Sausio 13-osios įvykiai leido iškovoti laisvę ne ginklais, bet tiesa. Belieka kurti tokią Lietuvą, kurios istorija tęstųsi.
Gimnazijoje svečiavosi Seimo narys Kazys Starkevičius. Jis gimnazistams liudijo savo asmeninę patirtį apie 1991-ųjų metų įvykius Kauno mieste saugant ir ginant Kauno miesto savivaldybę ir kitus svarbius objektus. Tik visuomenės sutelktumas, vienybė, žinios skleidimas pasauliui padėjo išlaikyti laisvės egzaminą.

Esame dėkingi kovotojams. Linkime visiems drąsos ir atsakomybės saugant Laisvę.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jurga Burneikienė

Sausio 13-ji, 2016