Lietuvos gimnazijų mišrių chorų konkursas ,,Dainuok ir keliauk - 2016“

Kauno "Vyturio" gimnazija kartu su chorų ir jaunųjų dirigentų paramos fondu "Polihimnija" šešiolikti metai iš eilės organizavo konkursą "Dainuok ir keliauk 2016". Renginys skirtas kompozitoriaus Juliaus Juzeliūno 100-osioms gimimo metinėms paminėti.

Į konkursą atvyko jaunimo chorai iš įvairių Lietuvos miestų: Biržų "Saulės" gimnazijos mišrus jaunimo choras "Solis Ortus" (vadovė D.Kazakevičienė) , Klaipėdos Vydūno gimnazijos mišrus choras (vadovė I.Bertulienė), Klaipėdos "Ąžuolyno" gimnazijos mišrus choras "Atžalynas" ( vadovė D.Pilipavičienė), Molėtų gimnazijos mišrus choras (vadovė R.Vekerotienė), Vilniaus "Gabijos" gimnazijos mišrus choras (vadovės R. Šapranauskaitė, E. Bagvilienė), Kauno "Aušros" gimnazijos mišrus choras "Aušra" (vadovas D.Druskis), Kauno "Vyturio" gimnazijos mišrus choras "Vyturys" (vadovė R.Burinskienė).
Konkursui privalomą kūrinį „Linksmasis solfedžio“ parašė kompozitorius Giedrius Kuprevičius. Visi chorai atliko po vieną lietuvių liaudies dainą ir laisvai pasirinktą kūrinį iš 2016 metų Lietuvos moksleivių dainų šventės repertuaro.

Vertinimo komisijos pirmininkas prof. Albinas Petrauskas ir narės Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos "Liepaitės" mokytoja ekspertė, Vilniaus moterų choro "Liepos vadovė Audronė Steponavičiūtė-Zupkauskienė, Klaipėdos universiteto menų fakulteto Vokalinės muzikos katedros docentė, Klaipėdos savivaldybės kultūros centro "Žvejų rūmai" moterų choro vadovė Judita Kiaulakytė, Prienų "Žiburio" gimnazijos mokytoja ekspertė, gimnazijos jaunimo mišraus choro vadovė Roma Ruočkienė vienbalsiai išrinko pagrindinio prizo - laureato diplomo bei kelionės į užsienį laimėtojus – Klaipėdos "Ąžuolyno" gimnazijos mišrų chorą "Atžalynas" (vadovė D.Pilipavičienė).

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui V. Belevičiūtė

Apie chorų konkursą taip pat parašė internetinis dienraštis m.kaunodiena.lt

Dainuok ir keliauk 2016