Ekologiniai projektai

Žmogaus saugos projektas „Ekologinis herbas“

Klimato kaita – tai pagrindinė globalinė problema, turinti rimtų ekologinių, socialinių, ekonominių ir politinių padarinių, kurie yra vienas rimčiausių iššūkių dabartinei žmonijai. Šią temą, per žmogaus saugos pamokas, socialinių mokslų savaitę, kuri gimnazijoje vyko gegužės 9-13 dienomis, analizavo 8-ų klasių mokiniai. Pamokų metu vyturiukai buvo supažindinti su atšilimo įtaką žmonijai, su atsinaujinančios energijos galimybėmis, diskutavo, kaip atsakingai rūpintis mūsų bendrų namų grožiu. Daugelį sukrėtė laiškas iš ateities, kuriame Žemės ateitis – bauginanti. Kitoje pamokoje mokiniai pasidalino savo mintimis apie ekologiją kurdami „Ekologinį herbą‘‘. Piešiniuose atsispindi mokinių indėlis į kuriamą gamtovaizdį, įvardinama svarbiausia ekologinė problema ir vertybė, kuri mus supa kiekvieną dieną, tačiau dažnai mes jos nei ne matome – gamtos grožis.
Šių pamokų tikslas - priminti, kad Žemė, mūsų visų bendri namai, yra „tarsi sesuo, kuri yra mūsų gyvenimo dalininkė ir graži motina, ištiesianti rankas mus apkabinti“ (Šv. Pranciškaus Kūrinijos giesmės invokacija „Laudato si’, mi’ Signore“).

Žmogaus saugos projektas „Siuntinėlis baltajai meškai“

Socialinių mokslų savaitės metu (gegužės 9-13 dienomis) penktokai, klausydamiesi žmogaus saugos mokytojos pasakojimo ir dalyvaudami viktorinoje, stengėsi suprasti, jog kiekvienas iš mūsų, išmintingai elgdamasis, gali padėti ne tik sau, tėvams, bet ir gamtai, neleidžiant keistis mūsų įprastam klimatui. Mokiniai suvokė, jog jeigu visi tuo rūpinsimės, tuomet ir po dešimties, šimto metų mūsų Žemė išliks tokia pat graži, miela gyventi viskam, kas gyva. Tereikia mums visiems - o mūsų labai daug – taupyti energiją: elektrą, dujas, šilumą ir vandenį. Vaikai savo piešiniuose vaizdavo tai, ko jie išmoko ir kaip jie, būdami atsakingi Žemės gyventojai, taupo ir demonstruoja norą siekti tik geriausių rezultatų gamtos išsaugojimo srityje.
Projekto metu penktokai išmoko vieną svarbiausių pamokų, jog viskas prasideda nuo mažmožių ir tik vėliau tampa sutaupytu automobiliu, sukančiu ratus gandro pasveikinimu, dėkingumo gaidomis beošiančiu mišku ir kasmet pavasarį pražystančiomis žibutėmis.
O keliautojai sako, jog, plaukdami Arkties vandenynu, regėję letena jiems mojuojančią baltąją mešką, be abejo, šitaip dėkojančią už išsaugotus ledynus- baltųjų meškų namus.

Žmogaus saugos mokytoja Rūta Bylienė

Ekologija 2016

ES paramos projektas

„Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001)