TAIZE - pasitikėjimo piligrimystė žemėje

Daugiau negu prieš septyniasdešimt metų vienuolis brolis Roger įkūrė Taizé bendruomenę. Nuo pat įsikūrimo šią bendruomenę gaivina du siekiai: gyvenimas bendrystėje su Dievu per maldą ir prisiimta atsakomybė tapti taikos, ramybės ir pasitikėjimo skleidėjais žmonijos šeimoje. Tūkstančiai jaunų žmonių iš viso pasaulio nepaliauja keliavę į šią bendruomenę ir kasmetinius žiemos susitikimus ieškoti gyvenimo prasmės.
Šiemtaizeet kasmetinis Europos jaunimo susitikimas, kurį rengia Taizé bendruomenė ir į kurį susirinko apie 45000 jaunų žmonių, vyko Romoje nuo gruodžio 28 d. iki sausio 2 d.
 Į šį susitikimą vyko ir mūsų mokyklos penki vienuoliktokai ir tikybos mokytojos - sesuo Liucija Grybaitė bei  Virginija Petrulienė.
Dalyviai buvo apgyvendinti šeimose, religinėse bendruomenėse, tiek katalikų tiek ir kitų bažnyčių, esančių Romoje ir aplinkiniame regione. Europos susitikimo metu jaunimas turėjo  galimybę susipažinti su Romos miesto architektūra, aplankyti apaštalų kapus ir požemius, melstis didžiosiose bazilikose ir sutikti Popiežių Benediktą XVI, dalintis jaunatviška patirtimi, skirtingais kultūriniais lobynais, diskutuoti  bei  ieškoti vilties ženklų ir gyventi  Evangelija šių dienų sumaištyje.
Romoje  praleidome dienas  drauge su keliais tūkstančiais jaunų žmonių iš visos Europos ir kitų žemynų. Pamatėme, kokie mes skirtingi, ir supratome, kaip svarbu yra tai, kas mus vienija – tikėjimas sutelkiantis bendrystei. Visų tautų atstovai, susirinkę drauge į Romos bazilikas, šlovinome Viešpatį, giedojome ir meditavome tyloje. Savaitė, praleista Romoje leido pajausti, kaip gera dalintis su kitais tuo, ką turime. Netgi kai neturime ką pasakyti, galime išgirsti kitų grupelės narių patirtis, įžvalgas, apmąstymus, kylančius klausimus ir abejones. Išmokome nebijoti išsakyti savo rūpesčius ir kylančias problemas. Likome išklausyti, suprasti ir priimti tokie, kokie esame. Pasidalijimų grupelių dėka užmegztos tarptautinės pažintys ir bendravimas sugrįžus namo tęsiasi toliau.
Taize – tai vieta, į kurią norisi sugrįžti dar ir dar... Tai vieta, kur galima surasti save, artimą ir Dievą...

Tikybos mokytoja V. Petrulienė