Atsinaujinimo dienos VDU Didžiojoje salėje

2014 m. sausio 26–29 dienomis Kauno VDU Didžiojoje salėje vyko Atsinaujinimo dienos „Kas padarys jus laimingus?“. Šioje Atsinaujinimo dienoje turėjome nuostabią galimybę pasiklausyti  kunigo  saleziečio Bruno Ferero (Bruno Ferrero) SDB iš Italijos, kurį iš italų kalbos vertė sesė Liucija Grybaitė.  Daugelis mokyklos mokytojų pažįsta Bruno Ferero iš jo išleistų knygelių vaikams ir jaunimui, nes jose sukaupta dvasinė  išmintis liejasi pasakose, pasakojimuose, pamokymuose. Rašytojas ir kunigas Bruno lyg draugiškai besišnekučiuodamas, šmaikščiai pasakodamas  kokią istoriją, neleido nė akimirkos nuobodžiauti.  Visos kunigo Ferero istorijos remiasi tik vienu tikslu – padėti auklėti jauną žmogų ne griežtai jį kritikuojant, o tiesiog švelniai nukreipiant.  Kunigo viešnagė Lietuvoje buvo neatsitiktinė – kovo mėn. pradžioje į Lietuvą laukiame atvykstant šv. kunigo Jono Bosko relikvijų.  Po pertraukos Bruno Ferero pasakojo apie saleziečių prevencinę sistemą, kuri pradedama diegti ir mūsų mokykloje. Kun. Joną Boską jo darbe su jaunimu palaikė ši idėja: „Ugdant galima pakeisti istoriją!” Todėl jaunimo ugdymui jis skyrė visą gyvenimą.  Kun. Bruno  Ferero teigia, kad kun. J. Bosko pedagoginis stilius aktualus ir šiandien. Ugdymas – sudėtinga veikla, trunkanti ilgą laiką, lydima sėkmių ir nesėkmių, neturinti gatavų receptų, nes ugdydami kaskart susitinkame su unikaliu, nepakartojamu asmeniu. Ugdymas remiasi įsitikinimu, kad kiekviename jaunuolyje glūdintis gėris – tai vertybė, kuriai verta „pašvęsti savo gyvenimą“.
Kun. Bruno Ferero konferencija „Mano laimės paieškos ir patirtis“  žr.: http://www.youtube.com/watch?v=s0kvjrNG_Jw

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jurga Burneikienė