Kauno "Vyturio" gimnazijos komanda - Euroscolos konkurso finalo nugalėtoja!

Europos Parlamentas, padedamas Europos Parlamento Informacijos biuro Lietuvoje, organizuoja mokinių konkursą Euroscola. Šiemet vyksta jau dešimtasis Euroscola konkursas. Šio konkurso tikslas yra supažindinti mokinius su Europos Sąjunga: istorija, institucijomis, kaip priimami sprendimai, kaip kuriami teisės aktai, valstybių narių kultūra, geografija, piliečių teisėmis ir galimybėmis. Konkurso pagrindinis prizas yra mokyklų komandų, finalų nugalėtojų, kelionė į Europos Parlamento būstinę Strasbūro mieste, Prancūzijoje.
Šiais metais dalyvauti Euroscolos konkurse užsiregistravo net 72 gimnazijos iš įvairių Lietuvos miestų. Užsiregistravusios komandos, atsižvelgiant į geografinę padėtį, buvo suskirstytos į 4 regionus - Kauno, Vilniaus, Klaipėdos ir Panevėžio. Kiekviename regione nuo 2017 m. spalio 4 d. iki 2017 m. lapkričio 15 d. vyksta Euroscola konkurso finalai. Jų nugalėtojai laimi kelionę į Europos Parlamento būstinę Strasbūro mieste.

Kauno regione dėl užsiregistravusių komandų gausos iš viso vyksta 4 finalai. Kauno "Vyturio" gimnazijos komanda tapo vieno iš keturių Kauno regiono finalų nugalėtoja, įveikusi komandas iš Alytaus miesto, Alytaus rajono ir Prienų rajono.

euroscola2

Mūsų gimnazijos komanda - IIg klasės mokiniai Monika Bartuškaitė ir Ernestas Pumputis, IIIa klasės mokinė Austėja Jankauskaitė, IIIb klasės mokiniai Martynas Gedziūnas, Andrius Stankevičius ir Ignas Verbickas, IVa klasės mokinys Lukas Krasauskas, IVb klasės mokiniai Rugilė Kasimovaitė, Eugenijus Krikščiūnas ir Agnė Vinickaitė - bei juos paruošęs istorijos mokytojas Lauras Bartninkas laimėjo kelionę į Europos Parlamento būstinę Strasbūro mieste.

euroscola1

Džiaugiamės mūsų gimnazistų pergale ir linkime geros kelionės į Strasbūrą 2018 m. balandžio mėnesį.

Istorijos mokytojas Lauras Bartninkas

ES paramos projektas

„Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001)