Veiklos kokybės vertinimas ir įsivertinimas

Kauno „Vyturio“ katalikiškos vidurinės mokyklos veiklos kokybės vertinimas ir įsivertinimas

Informaciją apie mokyklos veiklos kokybės vertinimą ir įsivertinimą per 2011-2014 metus parengė Ina Petkevičienė, mokyklos veiklos kokybės įsivertinimo koordinatorė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui.

Mokyklos audito rezultatai

Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros komanda 2011 m. balandžio 4 - 8 dienomis vertino Viešąją įstaigą Kauno "Vyturio" katalikišką vidurinę mokyklą.

Išrašas iš Nacionalinės vertinimo agentūros 2011-06-01 išorės audito ataskaitos Nr. IS-194:

Stiprieji mokyklos veiklos aspektai:
1. Bendruomenės nariai didžiuojasi savo mokykla, puoselėja ir kuria tradicijas (1.1.2., 1.1.3.).
2. Mokykla atvira ir svetinga (1.1.5.).
3. Klasių mikroklimatas palankus mokymuisi (1.1.6.).
4. Skatinamas pageidaujamas mokinių elgesys (1.3.2.).
5. Pasirenkamųjų programų pasiūla atitinka daugumos mokinių poreikius, interesus ir mokyklos galimybes (2.1.4., 2.1.5.).
6. Dauguma mokinių atsakingi už savo mokymąsi (2.4.1.).
7. Geri neakademiniai, ypač meniniai, mokinių pasiekimai (3.2.2.).
8. Rūpinimasis mokiniais skatina jų asmenybės ir socialinę raidą (4.1., 4.3.1.).
9. Kryptinga pagalba planuojant karjerą (4.4.).
10. Vadovai demokratiškai organizuoja mokyklos veiklą (5.3.1., 5.4.2.).

Tobulintini mokyklos veiklos aspektai:
1. Metodų, skatinančių mokinių aktyvumą ir bendradarbiavimą, taikymas (2.3.1., 2.2.3.).
2. Mokymo (-si) veiklos diferencijavimas ir individualizavimas, atsižvelgiant į mokinių poreikius (2.5.2, 4.3.2).
3. Mokinių pažangos stebėjimas, vertinimas ir gautos informacijos panaudojimas pamokose (2.6.1., 3.1.1.).
4. Metodinė veikla, užtikrinant ugdymo kokybę ir veiksmingumą (5.1.3, 2.1.1.).
5. Mokyklos veiklos kokybės įsivertinimo procedūra, gautų išvadų panaudojimas planavimui (5.2.).

Mokykla pagirta už sėkmingą Muzikos skyriaus, plėtojančio mokinių meninę raišką, veiklą.

Po išorės vertinimo pateiktų rekomendacijų, mokykla pasirengė veiklos tobulinimo planą, dalį tobulintinų aspektų planuoja gerinti 2012 metais.